Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás után a megmaradt...

Felmondás után a megmaradt szabadnapokat mikor fizetik ki?

Figyelt kérdés

Előző hónapban felmondtam 12.én és most ez a hónap 12.én volt elszàmolás.

Kb mennyi munkanap míg kifizetik a szabadságaim?



jan. 17. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A munakberrel kellett volna.
jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Utolsó munkabérrel kötelesek kifizetni, erre van 5 munkanapjuk. Kevesebbet kaptál? Vagy még nem járt le az 5 munkanap az utolsó napod óta?

Január 12-e volt az utolsó munkanapod a cégnél? Akkor most péntekig, január 19-ig kell kifizetniük.

jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat mivel időarányosan kapod ilyenkor a szabadságokat az éves keretből, jan12-ig kb. 1 nap max amit kifizetnek, bár általában inkább kivetetik.
jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van, maximum 1 szabadnapod lehet csak, ha január 12-ig voltál a munkahelyen. Persze az is pénz, megértem.


Időarányosan jár, ez így működik. Például 23 szabadnap jár neked idénre, időarányosan január 12-ig van 1 szabadnapod, azt kifizetik. Ha új munkahelyen kezdesz mondjuk február 1-től, akkor ott egész évre megint csak arányosan jár szabadnap, összesen 21 nap. Ha csak márciusban lesz új munkahelyed, megint csak kevesebb szabadnapod lesz, 19 nap.

jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
elnézést nem tájékoztattam pár dologról titeket ugye szülésin vagyok és a tavalyi megmaradt szabiaimat fizetik ki és ugye most volt elszámolás. De ha jól tudom szabikat nem vihetik át kövi évre.
jan. 17. 21:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Tavaly megmaradt szabit neked senki se fogja kifizetni. Azt tavaly kellett vóna kivenned.
jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Meg fel is mondtam. Beszéltem erről a főnökkel is.

Igazából a kérdésem az, hogy elszámolás után hány munkanap mire kifizetik?

jan. 17. 21:10
 8/12 A kérdező kommentje:

6 igen ez így van, hogy nem fizetik ki nagyon nagy részben.

tavaly dec. elején beszéltem a főnökkel és mivel jöttek itt az ünnepek stb. Eltolódott idáig

jan. 17. 21:12
 9/12 A kérdező kommentje:
Mivel utánakellett nézni, papírok, aztán feljött a felmondás téma is és a többi
jan. 17. 21:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Ó értem, ez speciális eset. Úgy történt, hogy nem mentél vissza dolgozni gyedről/gyesről, hanem felmondtál, és kifizetik a felgyűlt szabikat?


Mi van a közös megegyezésben leírva? Ha azt írtatok alá. Abban szerepelnie kell, mikor fizetnek ki.


Ha sima felmondás volt, arra is igaz, hogy a bent maradt szabikat az utolsó munkanap után 5 munkanapon belül ki kell fizetni.

jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!