Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a házamon van-e az Intrum tartozás?

Figyelt kérdés
Van egy örökölt házam (tulajdon rész) ikerházról van szó. Múlt évben le kértem a tulajdon lapot, akkor nem volt rajta semmiféle tartozás. Mostanra lett vevő a tulajdon részemre, mostmár bejegyezték a tartozást. Ha bemondom a címet az intrumnak megmondják kinek a nevén van? Nekem elég lenne a név, természetesen ha a tartozást örököltem kifizetem, de ha a szomszédé ahhoz semmi közöm. Holnap tudok nekik telefonálni, de szeretnék nyugodtan aludni, hogy megtudjam kideríthető-e csak a cím alapján. Az én részemnek több tulajdonosa is volt az elmúlt években, az is meglehet, hogy egy régi tartozást arra terheltek, de a szomszédé is könnyen lehet.
febr. 21. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Földhivatal megmondja


Amúgy a hagyatékin volt szó bármilyen tartozásról?

febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Kinek a tulajdonihányadára van bejegyezve? A teher bejegyzésénél kell legyen egy olyan, hogy utalás a ıı/...
febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem volt hagyatéki, vagyis én nem voltam ott vírushelyzet miatt, csak a tulajdonlapot küldték el postán.


Az érdekelne, hogy a végrehajtó megmondja, hogy kié cím alapján? Ha az "enyém" úgyis lenne további kérdésem róla.

febr. 22. 05:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam a tulajdoni lapon tényleg szerepel, nem rám vonatkozik szerencsére. 😍 Köszönöm szépen a hasznos választ.
febr. 22. 06:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tárgyalás nem volt, hagyatéki végzést akkor is kellett kapnod. Tulajdoni lapot nem küldenek postán, legfeljebb a Földhivatal egy egyszerűsített határozati szemlét. Azon nincs rajta minden teher feltétlenül.
febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De postán küldték, de nem ez a lényeg ezt illetően, utána terhelték rá.
febr. 23. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:
De ki küldte? Miért teljes tulajdoni lap vagy csak határozati szemle?
febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljes tulajdoni lap. A pándémia idején így küldték.
febr. 23. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!