Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemély lehet haszonélvez...

Peca1000 kérdése:

Magánszemély lehet haszonélvező, céges ingatlannál, ha ő az ügyvezető?

Figyelt kérdés

Van egy Kft-m (én vagyok a tulaj és az egyetlen tag is ügyvezetőként), és venni akarok a cégem nevére egy garázst, de lehet, hogy maradna az előző tulaj bérlője is, amig újr el nem adom, miután felújítottam.


A közműveket magánszemélyre, azaz a saját nevemre iratnám, mert az az egyszerűbb, és olcsóbb is, és úgy is adnám ki a bérlőnek.


A kérdés: amikor megveszem a cégem nevére a garázst, azzal a mozdulattal bejegyezhetem magamat mint magánszemély haszonélvezőnek, vagy sem?


Mert ha igen, akkor haszonélvezőként íratnám magamra a rezsit, és úgy adnám ki, írnám meg e bérleti szerződést.



febr. 25. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
49%

"Magát a haszonélvezeti jogot nem lehet eladni, nem forgalomképes, nem lehet megvásárolni és jogutódlással sem szerezhető meg."

Mivel önamagában nem forgalomképes, nem szerezhetsz rá jogot pl. azzal, hogy kifizeted. Csak azt tudod megtenni, hogy magánszemélyként megveszed a lakást és utána a saját haszonélvezeteddel terhelten eladod a cégednek.

febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
Vagyis nem lakást, hanem garázst, de az mindegy. Ingatlan.
febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Se nem megvenni, se nem eladni akarja a haszonélvezeti jogot, hanem a céges vásárlással egyidejűleg haszonélvezeti jogot alapítani magánszemély javára. Ezt simán meg lehet tenni.
febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha saját alkalmazott lesz a haszonelvező, akkor az természetbeni juttatásnak számít és kell fizetni utána szja-t meg tb-t.
febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ezeket nem kell fizetni, hanem vagyonszerzési illetéket kell fizetni.
febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!