Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tanácstalan és kétségbeesett...

Tanácstalan és kétségbeesett vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. 3 éve befejeztem az egyetemet, egy évet dolgoztam tanárként, pont a covid időszak alatt. Aztán 2 éve egy önkéntes program részese vagyok, szóval minimális a fizetésem, de a kiadásaim is. Egy ideje rájöttem, hogy amit tanultam, amivel eddig foglalkoztam, az nem az én utam, pályatévesztettnek érzem magam. Viszont nyelvtudás nélkül és tanári diplomával egyszerűen fogalmam sincs, hogy mivel tudnék foglalkozni. Egyszerűbb munkahelyre nem vesznek fel, mert diplomám van. Komolyabb helyre meg azért nem, mert ahhoz nincs megfelelő végzettségem. Merre és hogyan induljak tovább? Át kellene képzenem magam és tanulni szeretnék, de egyszerűen munkát sem találok, amiből ezt finanszírozni tudnám. Nincs mögöttem család, ahol támogatást kapnék az elinduláshoz, olyan albérlet árak vannak, hogy azt sem tudnám kifizetni, nemhogy még egy tanfolyamot vagy egyetemet mellette. Teljesen kétségbeestem és kilátástalan a helyzetem, fogalmam sincs, hogy kell, hogy lehet ebből kilépni és elindulni. Óriási csalódás, hogy amit 5 évig egyetemen tanultam, most rádöbbentem, hogy nem az én utam... Kidobott időnek érzem az egyetemet. Bármilyen ötletet és tanácsot elolvasok.

febr. 25. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát, 5 évet tanulni valamit, aztán nem dolgozni benne, anyagi háttér nélkül, olyan luxus amit a többség - vagy leginkább senki - nem engedhet meg magának. 8 éve felnőtt vagy, és most vissza akarsz menni a startmezőre.

Én a helyedben pár évet dolgoznék, mellette levelezőn tanulj ami most már ennyi önismerettel biztosan érdekel.


Vagy tedd szét a lábad egy pénzes negyvenes csávónak, babázz le, és mellette találd ki hogy mit akarsz az élettől.


Egyébként a cégemnél alkalmazok volt tanárt, de egyrészt oktatási projekteken, másrészt pedig vannak olyan kompetenciái, amik hasznosak a munkában, talpraesett, nyelveket beszél, vannak ismerettségei, stb.

febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Onlyfans?
febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy viccet felre teve vannak alberleti lehetosegek ugy hogy a tulajnak termeszetben fizetsz havi 4-5 alkalommal
febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A tanári végzettségeddel dolgozz le 1-2 évet, közben levelezőn végezd el azt, mi érdekel. De tényleg konkrétan legyen meg, mi akarsz lenni, mit szeretnél csinálni. Ha szerencséd van, esti tagozaton is ki tudsz tanulni egy hozzád illő szakmát.

Ami még nagyon fontos, az az ismerkedés. Minnél többen tudják meg a nevedet szakmán belül, hogy egyből rád gondoljanak, ha lesz üresedés.

De addig ki kell bírnod a jelenlegi szakmádban.

febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
onlyfans/roszlany, adottságaid pont megfelelöek
febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hogy lett diplomad ha nincs nyelvtudasod?

Mondanam hogy menj tanitani, foleg hogy mar nem 170et keres egy kezdo tanar, de el tudom kepzelni milyen tudassal rendelkezhetsz, ha 4-5ev gimi es 5ev egyetem utan, tehat 10 ev alatt nem tanultal meg egy idegennyelvet normalisan..

febr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy ugyan magyar vagyok, de nem Magyarországon jártam középsuliba meg egyetemre. Bőven elég volt az adott ország nyelvét megtanulni. Nem volt emellett motivációm más nyelvet is tanulni. Egyetemen nem vették komolyan az idegen nyelvet.
febr. 26. 12:23
 8/13 anonim ***** válasza:

És a két év rézbaszás sem volt legalább külföldön, hogy megtanulj egy nyelvet?

Hát nem tudom, én úgy érzem 8 év alatt nem igazán aggattál magadra túl sok mindent (tudás, céltudat, szoft skillek, pénz, kapcsolati tőke, stb) ami segítene legalább új úton elindulni, így én a helyedben maradnék azon a pályán amihez legalább végzettséged van. Ha eddig sorozatban rossz karrier döntéseket hoztál, talán most az egyszer ne hallgass a megérzéseidre?

De ha leírod hogy miben gondolkodsz, lehet értelmesebb tanácsot tudunk adni.

febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem itt jartal kozepsuliba akkor annak az orszagnak a nyelvet csak beszeled. Tehat csak tudsz idegennyelvet a magyaron kivul.. azzal mondjuk mehetsz sscbe..


Mert a magyar az megy, az latszik. De akkor a gimi 4eve alatt nem lett meg a masik orszag nyelve? Azt hogy? Hogy erettsegiztel akkor naluk?

febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De, azt a nyelvet beszélem. De a bolgárral sem megy többre az ember, mint a magyarral. Tudom, hogy kb. milyen kép lehet most kialakulóban itt rólam, jogosan. Eddig hallgattam a környezetemre. Hogy legyek tanár, mert hosszú távon az milyen jó. Igazán soha nem voltam oda érte, de reméltem, hogy idővel megszeretem és belejövök. Belejöttem, de minden nappal egyre jobban utálom még akkor is, ha most nem iskolai keretek között űzöm. Egyszerűen nem érzem azt, hogy tudnám egész életemben csinálni. Az idegen nyelvek fontosságát sokáig nem ismertem fel és úgy voltam vele, hogy elérek elkezdeni tanulni, mert hát az én szakmámban abban kell minél többet tanuljak és fejlődjek, amit tanítok. Most egy csődtömegnek érzem magam.
febr. 26. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!