Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van ha nekem ez nem megy?

Mi van ha nekem ez nem megy?

Figyelt kérdés
Youtubon szoktam videókat nézni van már fent rengeteg pénzügyi tanácsadó vagy pénzügyekkel foglalkozó emberkék akár hobbiból akár befektetésből akár profik.Mind azt mondja olvasd el ezt meg azt a könyvet mert hogy ők elolvastak egy csomót és r9gtön okosabbak lettek és nyereséges befektetésekkel lettek gazdagabbak.De mi van ha elolvasok ilyen könyveket és semmilyen hatással nincs rám vagy éppen nem vagyok jó pénzügyben?

márc. 6. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Kvara senkit nem erdekel h mivan veled
márc. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na látod te egy jó példa vagy szemléltetni az emberi nemtörődömséget,hogy mennyire önző is az ember.Köszi,így legalább már látom milyen az ember.
márc. 6. 03:06
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Veszteni nem fogsz ha olvasol
márc. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Jaj egyelek meg, kis madar lelked azt hiszi hogy ha nem megy neked es sirdogalsz akkor majd valaki hozzad vag 100 milliot?
márc. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
akkor csóró szar maradsz, mint az eddig vagy mint az őseid voltak
márc. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Egy dolog olvasni valamit, és egy másik dolog az így megszerzett ismereteket értelmezni és a gyakorlatban is alkalmazni.
márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A valóban fontos könyveket ki szoktam dolgozni a second brain tudástárába, keresztül-kasul hivatkozva az összetartozók közt. Amit csak elolvastam, mint valami regényt, arról nem tudok egy jó mondatot összeszedni, hogy mi volt benne nagyjából. Ami ki van dolgozva, arról köpök öt perc alatt egy beszédváltozatot, és egy órán át nyomom neked a TedX freestylet róla címszavanként, tele mókás sztorikkal meg minden.

A legtöbb ilyen könyv egyébként erősen tele van ballaszttal, elenyésző olyannal találkoztam, ami talán már egy kisiskolás füzetnyi terjedelemben nem lenne tökéletesen reprodukálható, ha a csapongást és ismételgetést kihajigáljuk belőle.

márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*beszédvázlatot sry
márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

"Ami nem megy, azt nem kell erőltetni."


Ez a világ legbutább és kártékonyabb mondata. Az ember tudás nélkül születik, de előre huzalozott képessége van fejlődni bármiben. Ha nem erőltetnéd, ami nem megy, sosem tanultál volna meg járni, beszélni, olvasni, nyelveket, számolni, semmit amit most tudsz.

Pontosan azért nem tudsz a mostani tudásodnál jóval többet, mert elfogadtad ezt a buta elvet és feladtad a további tanulást, ahelyett, hogy az eddigieknél jobban működő módszereket keresnél arra, ami nem megy.

márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!