Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha BTC-t eladok, akkor adózás...

Ha BTC-t eladok, akkor adózás szempontjából a két éven belül szembeállítható kiadásomat is akkor kell bevallani?

Figyelt kérdés
márc. 14. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elore be kell valld mar a vasarlasnal. Ha nem tetted akkor bukta
márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindent abban az évben kell bevallani, amikor felmerült. Az adókiegyenlítést pedig 3 éves periódusokban lehet alkalmazni.
márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha tavaly történt a vétel akkor ez már bukta?
márc. 14. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
A tavalyi évről idén adod be az adóbevallást, szóval fel lehet tüntetni benne.
márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

Ha a vétel, mint kiadás 2023-ban történt, akkor az idén készülő bevallásodba kell beírni. Ha 2021-ben vagy 2022-ben, akkor bevallást önellenőrzéssel lehet módosítani.

Fontos, hogy a részvényekkel ellentétben nem az ügylet lezárásakor van adóesemény, hanem már a fiat pénzért kripto vételnek is szerepelnie kell az éves adóbevallásban.

márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 Ez nekem új infó. Ezer éve vettem BTC-t és nem is foglalkoztam vele, most viszont adtam el belőle. Ezek szerint az egész összeg adóköteles amit kaptam érte, és nem vonhatom le amit anno fizettem a most eladott mennyiségért?

És ha még az idei évben veszek a befolyt összegből akármi más kriptót (nem feltétlenül BTC-t) azt levonhatom a bevételből?

Olvastam az Szja tv. ide vonatkozó részét, de elég zavaros.

márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát ha teszem azt vettem például 200 ezer forint értékben BTC-t 2022-ben és azóta tartottam, akkor a 2022-es bevallásban ügyleti veszteségként kellett volna szerepeltetnem?
márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:

"Tehát ha teszem azt vettem például 200 ezer forint értékben BTC-t 2022-ben és azóta tartottam, akkor a 2022-es bevallásban ügyleti veszteségként kellett volna szerepeltetnem?"

Kiadásként. És ha nem volt kripto eladásból bevételed, akkor negatív nyereségként. És igen, be kellett volna írni az adóbevallásodba.

Ha 2023-ban nincs kripto kiadásod, akkor mostani bevételed teljes egészében nyereség. Adó 15%.

Ha nem csinálsz önellenőrzést a 2022 adóévre és nem alkalmazol adókiegyenlítést, akkor nem csökkentheted az adókötelezettséget a vételár adójával.

márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

"És ha még az idei évben veszek a befolyt összegből akármi más kriptót (nem feltétlenül BTC-t) azt levonhatom a bevételből?"

Levonhatod, de amikor azt adod majd el, akkor a teljes eladási ár nyereség és adóalap lesz.

márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:

"Ezer éve vettem BTC-t"

Ha 2021 előtt vetted, akkor még önellenőrzéssel beírhatnád a 2021 év adóbevallásába. (Legalábbis, ha jól emlékszem arra, hogy melyik volt ez a speciális év, amikor a korábbi ügyleteket is be lehetett írni. Ha ez nem érint, vagy amúgy sem tennéd meg, akkor nem keresem vissza az akkor érvényes SZJA törvényt.)

márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!