Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kell fizetnem a...

Mennyi pénzt kell fizetnem a munkáltatómnak abban az esetben, ha a felmondási időmet nem akarom letölteni?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű munkaszerződésem van, felmondok. A felmondási idő 30 nap. Mondjuk van 11 nap szabadságom, amit kiveszek. A maradék időre, legyen 10 munkanap, mennyit kell nekem fizetnem a társaságnak, ha nem akarok bemenni (nyilván erre az időre nem jár bér)? A bruttóm legyen havi 500 ezer Ft.
márc. 28. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Megállapodás kérdése.
márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Semennyit. Elmész betegállományba.
márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem akartak elengedni ott általában tettem egy egyszerű utalást, hogy sajnos az utóbbi napokban influenzaszerű tüneteket véltem felfedezni magamot, lehet hogy fel kell keresnem a háziorvosomat aki ráadásul a húgom férje. Ezek után mindig sikerült közös nevezőre jutni a felmondási időmet illetően.
márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: :))) atombiztos
márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

MT ->

"A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni."


Jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, ha a felmondási időt nem töltöd le.

Az MT nem ír bruttó-nettó összeget, mivel ez egyfajta "kártérítésként" funkcionál. Arra sem tér ki hogy arányosan kell ezt alkalmazni, tehát csak arra az időre jutó távolléti díjjal kellene számolnod, amely időszakot nem töltöd el a munkáltatónál.

Fentiek alapján nyugodtan számolhatsz a magasabb összeggel (bruttó) és az egész 30 napra jutó távolléti díjjal.


A távolléti díjadat nem tudom, mivel nem ismerem hozzá az előzmény béreidet.

A távolléti díj meghatározását az MT 148-152. §-aiban taglalja a törvény.

márc. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!