Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 felnőtt havi élelmiszer...

2 felnőtt havi élelmiszer (reggeli ebéd vacsora) költsége 40.000-42.000 Ft/hó. Sok ez?

Figyelt kérdés
márc. 29. 11:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
A mai élelmiszer árakhoz képest inkább kevés. Sőt inkább szegényes. Maximum egy főre lehet ennyiből kihozni. Két személyre már a duplája kell. Főleg napi 3 étkezésre.
márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
2%
egyeske vagy csak tanuld meg beosztani a pénzt.
márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Engem az erdekelne, hogy ezt hogy csinalod. Mi tobbszoroset koltjuk elelmiszerre havonta.
márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Soook???

Vagy nagyon rossz minőségűen, egyoldalúan táplálkoztok, tészta, parizer stb vagy zseni vagy, ha ennyiből rendes étkezést hozol ki.

márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Van egy paraszt munkáltató aki a 7 évi fizetésem 80%-át elvette mert édesapámmal élünk ...nincs gyermekem
márc. 29. 11:54
 6/37 A kérdező kommentje:
a másik gyerekeit meg limuzinokkal utaztatja
márc. 29. 11:55
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
Basszus, miket esztek? Nálunk van plusz egy keveset evő kamaszlany, és én is igyekszem spórolni, de ezt meg se közelíti az ár. (igyekszem egészséges ételeket tenni az asztalra).
márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

700Ft/fő/nap?

Ennyiből minőségi étkezést biztosan nem lehet kihozni, de még szegényes, egysíkú, egészségtelen étkezést is csak nagyon nehezen. Gyümölcs, friss zöldégek ebbe biztosan nem férnek bele. Még ha a tésztát is Te gyúrod, a kenyeret is Te sütőd, a burgonyát, hagymát, lisztet is akciósan veszed, még akkor is művészet ebből kihozni 3 étkezést naponta.

márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd ott a seggfej munkáltatót. Olcsó étel árusításából már megélhetsz.
márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Ha havi 42.000 Ft-al és 30 napos hónapokkal számolok, akkor az azt jelenti, hogy az fejenként naponta átlagosan 700 forintból kéne kihozni három étkezést.


Aki szerint ez reális, és nem a minőségi éhezés szintje, az nem tudom, mikor főzött és mikor vásárolt utoljára élelmiszert.


Akkor sem tudnék kihozni 700 forintból még napi kétszeri étkezést sem egy felnőtt embernek, ha minden zöldséget, és sok gyümölcsöt megtermelnénk magunknak.


Szerintem nagyon elvesztette a kapcsolatot a valósággal, aki szerint ez az összeg nem pusztán arra elég, hogy ne haljon éhen valaki.

márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!