Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Min spóroltok, hogy legyen...

Min spóroltok, hogy legyen félretett pénzetek?

Figyelt kérdés

Min és mennyit tudtok spórolni havonta vagy akàr évente?


Én pl mindenhova energiatakarékos izzót vettem, elzárom a vízcsapot ha nem vagyok otthon vagy mikor lefekszem aludni. A gázcsapot csak akkor nyitom meg ha főzök, télen meg ugye fűtéshez. Öblítő helyett ecetet használok.


máj. 3. 05:11
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
42%
Én minden hónap elején teszek félre 30 ezer Ft-ot, így annyival kevesebből kell megoldanom a hónapot, azzal a pénzzel nem számolok. Általában nem is nagyon veszem észre a különbséget, az a 30 ezer Ft olyan könnyen elmegy, ha nem figyel az ember.
máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

Mindenen.:)

Az energiatakarékos izzó jó ötlet!

Mielőtt megveszi az ember, tartson árkutatást, még azzal is lehet spórolni.:)

Én minden vásárlás előtt árkutatást tartok és ami jóáras, abból bevásárolok előre.

máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Az időd ingyen van ameddig kutatsz?

Aztán ha még utána is mész?

Naugye...

máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

19: Ah, jaj... a vízkő miatt elég komoly meló kinyitni, nekem 80 cm-es hosszabbítóval és több óra alatt sikerült.

2 éve javítottam.

Nincsen az enyémben tömítés!

A vízkő megeszi az alkatrészeket, kerámia csapbetétet kell cserélni.

Az enyémbe 9500 Ft körül lett volna, ami elkopott benne, 1/2-est vettem a 3/4-es helyett azért, így volt 4500 Ft körül.

Árkutatás után!!

De olyan állapotban találtam az egész belsejét, hogy még egyszer nem érdemes javítani, teljes csaptelepcsere lesz. MOFÉM! Nincs még 15 éves.

máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
23: Mért, ha nem kutatok, hanem olvasok helyette, honnan lesz pénzem?
máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Hát az idő pénz!

Minél kevesebb van belőle annál drágább!

máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

@26


Ez csak akkor igaz, ha valóban pénzzé tudod tenni.


Ha ugyanazon idő alatt csak bambulnál a tévé vagy a facebook előtt, akkor hasznosabb lehet az árakat összehasonlítva, az olcsóbbért elvillamosozni.


Mondok egy példát. Rio Mare, 3 db-os tonhalkonzerv a Sparokban 3199, az ecofamiliben és az aldiban 1999 (nem, nem akciós, ez a normál ár). Ez már az a szint, ami nem mindegy.

máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
63%
Itt mindenki milliókat keres, nem szorul rá a spórolásra. Igaz amikor meg az a kérdés, hogy ki mennyit költ erre meg arra, akkor mindig olyan alacsony összegeket írnak egyesek, amiből nem lehet kijönni.
máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
77%
Én az impulzusvásárlásokon. Egy időben nagyon jellemző volt rám, mert régen soha semmire nem volt pénzem, élveztem, hogy van. Egy ideje viszont inkább megtakarítást képezni próbálok, drasztikusan visszafogtam az ilyen "megveszem, mert tetszik" költéseket. Az a vicces, hogy fel sem tűnik, nyilván nem is volt szükségem arra a sok szarra meg az 5 percnyi örömre, hogy megvettem.
máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

28: Igen, ez érdekes.:)))

De azért páran nagy összegeket írnak a költésnél is.


"Itt mindenki milliókat keres, nem szorul rá a spórolásra"

De ha 5x annyit keresnél mától, de ugyanakkor hajlandó lennél 5x annyiért venni a zsemlét (minden alkalommal), és ugyanezt a "gondolkodást" (inkább: szemléletet) átvinnéd a többi költésedre is minden alkalommal, akkor valójában mennyivel emelkedett az életszínvonalad?

Úgy kb. semmivel, hanem igen, amit írtak: több időd lenne, ha nem kellene minden vásárlásra + X percet szánni, árakat kutatni.

De azért + 4x annyi bevétel ennél jóval (!!) többre is elég, ezért kár feladni az átgondolt vásárlást!

máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!