Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közzé tehetek-e a neten...

Közzé tehetek-e a neten cégekről (általam) becsült adatokat? Pl. Cég1 napi 20 vásárlás, cég2 napi 15 vásárlás stb?

Figyelt kérdés
Tehát általam kiszámolt, becsült adatok. Mondjuk egy grafikonon ábrázolom a magyar csokicégek becsült bevételét. Ki a legjobb, ki a második, stb... és hogy mennyi csokit adnak el kb naponta... nos? megtehetem?
2010. nov. 24. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg, ha odaírod, hogy ezek általad becsült, nem hitelesített adatok.
2010. nov. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2010. nov. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké. lelketek rajta! :D egyéb vélemény??? várom a hozzászólásokat.
2010. nov. 25. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg NEM!...


Ha a Cégeknek kiírod a nevét, onnantól kezdve beperelhetnek, még akkor is, ha te csak "becsült" adatokat írtál ki... (Rontod a hírnevüket.)


Már ne is haragudj, hogy honnan tudod te azt MEGBECSÜLNI, hogy egy cégnek mekkora a forgalma?!...


Minden cég bizalmasan kezeli a forgalmi adatait, ehhez csak a tudtukkal tudnál hozzáférni.


Egy becsült (fals!) adatokkal elkészített grafikon viszont félrevezetheti a vásárlókat, mert te akaratlanul is hamis adatokkal teszed első helyre azt a céget, ami lehet, hogy csak a 26. lenne!...


Ilyet nem lehet csinálni!!!


Magadban úgy szórakozol, ahogy akarsz, de ha ezt kiteszed a netre, onnan kezdve beperelhetnek az adott cégek!

2010. nov. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kösz, akkor ennek utánakérdezek valami hivatalosabb helyen is.


De akkor is illegális, ha publikus becsült adatokat gyűjtök össze, amik bármikor elérhetőek amúgy a neten, és azokból csinálok grafikont?

2010. nov. 27. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!