Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek nincs meg az elegendő...

Akinek nincs meg az elegendő munkaviszonya, az semmiféle támogatásra nem számíthat munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Sokat dolgoztam,de alig volt ahol bejelentettek,így nincs meg a szükséges napom.Most nem találok állást,hónapok óta munkanélkülin vagyok,férjnél vagyok külön lakásban amit fel kellene tartanunk.Bármiféle lehetőség érdekelni,de még "Rátos"-ra sem mehetek,mert az meg csak azoknak van akik már kimerítették a munkanélküli segélyüket,tehát azokat támogatják továbbra is ,akiket amúgy is pénzeltek..én semmiféle segélyt nem kapok,és nem is kaptam soha.van számomra bármiféle lehetőség?
2010. nov. 25. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg azt még kifelejtettem,hogy pályakezdőnek számítok,de nem válthatom ki a startkártyát,mert már voltam szerződéses helyen is,tehát vmennyi munkaviszonyom azért van,de nem éri el a kötelezőt.
2010. nov. 25. 09:07
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Bocsáss meg, de arról te tehetsz, hogy nem voltál bejelnetve. "tehát azokat támogatják továbbra is ,akiket amúgy is pénzeltek."- azok be voltak jelentve és fizették a járulékokat, ezért kaptak pénzt.
2010. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez elég kellemetlen. De én sem értem, miért nem dolgoztál bejelentve? Pont az ilyenek miatt lenne fontos. A munkáltatóval is meg lehet beszélni, hogy jelentsen be csak minimálbérre, vagy fél minimálbérre 4 órában és máris meglenne a szükséges munkaviszonyod.

Sajnos így nem tudsz mit tenni.

2010. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A Kis könyvel töltött időm ami van+a szerződés, nem elég.A 3év gyakorlat nem számít bele,hiába dolgoztam nyaranként!!és igenis nem tehetek róla,hogy nem jelentettek be,mert az ember örül ha egyáltalán van vmi lehetősége,hisz az még mindig több mit a 0!!továbbá 3helyen is megcsinálták velem azt,hogy a végén mivel nem volt ellenőrzés összetépték a szerződést..már bocsánat!!elnézést de nagyon felhúztam magam,hogy az ember igyekszik dolgozni amit csak tud,majd miután több helyen is kitoltak vele,és ebből csak további hátránya származott,még itt is odavágák nagy okosan,hogy:

"-a te hibád!" hát köszönöm szépen!! Jelenleg is folyamatosan csak olyanok találnak meg "állással"akik ilyen olyan piramisjátékba akarnak beszervezni..eddig csak nekem került pénzbe ez is,és így nagyon nehéz megélni!!! Azért tettem fel itt a kérdést mert segítségre számítottam hátha tud vki vmit,nem azért,hogy még itt is csak osszák az embert.köszönöm mégegyszer!!

2010. nov. 25. 14:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak szántam-bocsánat ez kimaradt! a másodiknak köszönöm!!
2010. nov. 25. 14:28
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy az baj,hogy a munkáltatók nem akarják bejelentei az embert sehol.a környékünkön bárkivel beszéltem mindenhol ez van sajnos.és ilyenkor mit tehet az ember??

Amúgy még úgy is jártam,hogy levontak tőlem mindent,papírt is kaptam róla,de a kis könyvet visszakapva nem volt bent matrica..

Úgyhogy mégegyszer elnézést kérek de határozottan elutasítom azt,hogy még a szerencsétlen munkavállaló tehet arról mikor a munkáltató többszörösen kiszúr vele,hogy több pénz üthesse a markát.. :(

2010. nov. 25. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Bocsáss meg, de a tőled idézett "tehát azokat támogatják továbbra is ,akiket amúgy is pénzeltek.." megjegyzés után nem nagyon tudtam máshogyan fogalmazni. Nagyon sajnállak, hogy nem jelentettek be-de valóban a te hibád, ki kellett volna állnod magadért. Pályakezdőnek írtad magad, a 3 év gyakorlatból arra következtetek, hogy 20 nál nem nagyon vagy több. Neked még sok lehetőséged van, ráadásul ott a férjed, aki azért segít, éhen nem halsz. Na most akkor gondolj bele, hogy van olyan, aki 15 évet dolgozott, van egy éppcsak iskolás gyereke, elküldték mondvacsinált okkal a munkahelyéről, lejárt az a hatalmas összegű munkanélküli járadéka és most az önkormányzattól "pénzelik", hogy a te szavaddal éljek. 28.500.- a RÁT és 13.700.- a családipótlék. Na, ez nagy pénzelés, ugye? Nem is tudom hogy bírom elkölteni. 42.200.- forint ugye az nagy "pénzelés", hatalmas "támogatás". Végülis nincs villanyszámla, gáz, víz, ruha se kell, ennivaló se és a gyereknek se kell ez az az iskolába. na majd akkor sajnállak, ha ide jutsz és legközelebb gondolkodj egy picit, hogy amit írsz mennyire lehet sértő másoknak és hogy a szavaidban mennyi az igazság...
2010. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
23vagyok.gyerekem még nincs,de számlák ugyanúgy jönnek.A Rátosnak adnak munkát,nekem nem.hiába vagyok ott 5 állásközvetítő cégnél is.Nekem nem a segély kellene,hanem egy normális munka!Ezért nem jártam utána hamarabb,mert mindig reméltem,hogy lesz,mert sosem voltam még munkanélküli!16éves korom óta minden lehetőséget megragadtam.és mikor a legjobban kellene nincs!Amúgy meg ha nem dolgoztam volna is úgyanúgy ott a gond és az ördögi kör,mint pályakezdő!!Sajnálom,ha te is munkanélküli vagy,de hidd el a fiataloknak is elég keserves ha nem tudnak munkát kapni,mert akkor nincs pénz és nincs miből megélni!!
2010. nov. 25. 16:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szeretnék elnézést kérni,hogyha bárki is úgy értette,hogy azoknak az embereknek szántam azt a megjegyzést akik rászorulók!Nem nekik szántam,hanem erre a rendszerre vagyok mérges,ahol most tart a világ.úgy gondolom,hogy nagyon nem igazságos!De ezt szerintem nem kell magyarázni.Tudom,hogy édeskevés az is amit az ember gyerek mellett kap.Ez sem igazságos,úgy gondolom,hogy teljesen másképp kellene kezelni azt a helyzetet ahol gyerek is van!Szóval nem jó,és nem igazságos ez így,de nem nekünk kellene ezen egymással veszekedni,mert úgyanúgy ki vagyunk szolgáltatva ezeknek az igazságtalan rendszereknek és ugyanúgy senkinek nem jó.
2010. nov. 25. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Önkormányzat, szociális segély
2010. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!