Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felbonthatja a hivatalos levelet?

Felbonthatja a hivatalos levelet?

Figyelt kérdés

Ha teszem egy hivatalos levelet tértivevény egy intézményhez postáznak de az én nevemre és ott van megbizott átvevő aki átveheti az összes levelet. Ő felbonthaja a levelt ,vagy köteles visszaküldeni a postán ha nem tartózkodik a személy a cimen?

Olyan levélröl van szó amiböl joghátránya keletkezhet a cimzetnek.

Van egyáltalán bárkinek is felbonatn ia levelet ?


2010. dec. 8. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán átvehet hivatalos tértivevényt egy megbizott? Nem én biztam meg . Véletlenül rossz cimre postázták...
2010. dec. 8. 18:39
 2/7 A kérdező kommentje:
Bonthat vagy nem bonthat ez itt a kérdés :D
2010. dec. 8. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tőled nincs meghatalmazása, akkor nem veheti át és nem is bonthatja fel.
2010. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. egy állami hivatal köztisztviselője, vagy közalkalmazott postabontója felbonthatja, hacsak nincs s.k. (saját kezéhez) jelzéssel ellátva. Erre már csak a beérkezett iratok iktatásához is szükség van. Viszont a megismert adatokat nem adhatja ki.

Gondolj bele, pl. egy okmányiroda ügyintézője hány ember személyes adatát meg bizalmas ügyét is ismeri meg minden nap. Természetesen titoktartási kötelezettség terheli őket, erre esküt is tesznek, és ha megszegik, felléphetnek ellenük.

2010. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt értem ha nekik szól pl okmány iroda akkor felbonthatja mert iktatni kell.

De ez nem okmány iroda és nekem szóló hivatalos levélröl van szó, ehez nekik semmi közük. Szerintem ezt nem bonthatja fel senki rajtam kivül vagy tévedek?

2010. dec. 9. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az tiszta sor, hogyha se a cím, se a név nem nekik szól, akkor nem bonthatják fel. Na de ha egyszer az ő címük van odaírva a borítékra? Joggal gondolhatják, hogy a kedves ügyfél nekik akart írni, csak hülye volt, és nem volt képes leírni az intézmény nevét, hanem valami dolgozójuk nevét írta oda. Szerintem ilyenkor azért megnézik, hogy mégis mi ez, azt meg csak úgy tudják megtenni, ha felbontják.
2010. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ha rajta van a név és náluk a rendszerbe nincs olyan nevü ember mivel már nincs ott nem bonthatja fel. Főlg ha hivatalos levélröl van szó amiböl akár joghátrány is következhet de lehet hogy tévedek...
2010. dec. 9. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!