Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Maradsz a magánnyugdíj pénztár...

Maradsz a magánnyugdíj pénztárban vagy mész az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
Írd meg válaszodban hogy melyik nyugdíjpénztér tagja vagy és miért döntöttél úgy hogy maradsz, vagy úgy hogy mész.
2010. dec. 31. 13:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz: én az MSZP megoldását is el tudom fogadni, meg a Jobbik megoldását is, de a Fidesz megoldása pofátlan rablás.
2010. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én visszamegyek az államiba, nem hagytak más választást. Én még nemrég kezdtem el dolgozni, szóval nekem még nagyon sok van hátra a nyugdíjig. Az elkövetkező durván 40 évben az a havi 26%, amit elbukom ha a magánnyugdíj pénztárban maradok, nagyon komoly összeg. Tudom, hogy az állami nyugdíj sem jó és semmire nem lesz elég, de nem hagytak más választást. Emellett természetesen fenntartok egy önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári számlát is, amin külön gyűjtök még, de visszamegyek az állami rendszerbe.
2010. dec. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Bocs,hogy én is belekérdezek,de nem értem;az emlegetett 26% az tulajdonképpen 24%a munkáltató által fizetett+2%amit én fizetek?
2010. dec. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Igen, az úgy egyben annyi.
2010. dec. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Odáig nem sikerül gondolkozni, hogy a magánnyugdíjba fizetett 8%-ból több nyugdíjat kap főleg a fiatal, mint az államiba befizetett 24-ből?!? Én maradok a magánban, és ezt is javaslom minden fiatalnak körülöttem.
2010. dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen, kedves utolsó, ha nem megy csődbe addig a pénztár. Már pedig nagyon sok így fog járni jövőre, majd csak figyelj! Egyébként pedig nem ez a tapasztalatom. Minden évben megkapom az egyenlegközlőt a pénztártól és most a válsággal megspékelve kevesebb a bent lévő pénzem mint amennyit befizettem. Nincs olyan észvesztő hozam, amiről beszélsz. Te azt mondod, hogy a magánnyugdíj 4-szeres hozamot biztosít majd? Erre azért kíváncsi lennék. Mert ha visszamegyek az államiba, akkor 32%-a a bruttómnak a nyugdíjalapba kerül, a 32%-a alapján kapok majd nyugdíjat. Az, hogy ez mennyi lesz, más kérdés. Ha a magánrendszerben maradnék, a bruttóm 8%-a kerülne a nyugdíjalapomba, amiből még levonják a működési költségeket. Nincs az a befektetés, ami a kieső 24 %-ot pótolni tudná! De ne izgulj, nem az államtól várom majd a megváltást nyugdíjas koromban. A nyugdíjam mellett természetesen önkéntes magánnyugdíjpénztárban is gyűjtök.
2010. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem megy csődbe addig a pénztár"

Mégegyszer: garancia-alap. Valamint ha a pénztáraknak a fenntartható szint alá esik a taglétszámuk, összevonják őket, hogy hatékonyan működhessenek tovább.


"kevesebb a bent lévő pénzem mint amennyit befizettem"

Rendben, elhiszem, csak furcsállom, hiszen a pszáf-nél publikált adatok szerint MINDEN pénztár ledolgozta a válság okozta visszaesést, és mind pluszban van. Tehát szerintem vagy tévedsz, vagy csúsztatsz. De lehet, hogy igazat mondasz, csak nem tartom valószínűnek.


"a magánnyugdíj 4-szeres hozamot biztosít majd?"

Nem, nem ezt mondom, mivel nincs alap, amihez a 4x-est számítani lehetne. Az állami ugyanis nem biztosít hozamot. Az index.hu-n elérhető egy kalkulátor, mindenki töltse ki, és meglátja mennyire számíthat. Mostani értéken az átlagbér 200e, az átlag nyugdíj 90e. Ez csak romlani fog, köszönhetően a demográfiai helyzetnek. Havi 200e 10%-át eltéve 40 évig, éves csak(!) 2% reálhozammal számolva 14 millát összegyűjtesz. (Vesd össze a pénztárak válsággal rontott hozamával!) 14 millából pedig 90ezret 15 évig ki tudsz venni úgy, hogy közben már nem számítasz kamatra. Persze miért ne számítanál.. Tehát a nudli kis 10%-nyi befizetésedből kapsz annyit, mint a mai demográfiai helyzetben kapnál az állami nyugdíjtól. Háromszor annyi befizetésből.


Persze a hozam jobb lesz, nem lesz mindig válság, tehát még jobban jársz a magánnal.


Persze a demográfiai helyzet romlik, az állami nyugdíjnak csökkennie kell, tehát még jobban jársz a magánnal.


Ennél bővebben nincs indíttatásom kifejteni, nekem mindegy, hogy ki megy és ki marad. A számomra fontosak maradjanak, az a lényeg.


BÚÉK!

2011. jan. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Na ezt még így nem gondoltam át. Megyek és megnézem a kalkulátort, köszönöm! BÚÉK neked is!
2011. jan. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én a Generalinál vagyok és maradok is, ugyanis kb 25-30 évem van még minimum a nyugdíjig, szerintem addig jön még egypár kormány, amúgy nekem sosem volt minuszban a "befektetett" pénzem, tavaly pl. 26%-ot hozott, ok ez kimagasló, de legalább az én pénzem és még ha csak 8% ketyeg oda az is az ENYÉM, az állami nyugdíjat sem garantálja senki, ki tudja mi lesz 30 év múlva?!én nem adom a pénzem a nagy közösbe, tegye az, akinek sok van és nem számít, hogy mennyit vesznek el tőle. Amúgy kérdezem én, hogy miért pont most ez a nagy hűhó, ugyanis azt, hogy kötelező volt a mnyp-be belépni, annó a FIDESZ IS megszavazta...
2011. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azt ígérték, megvédik a nyugdíjpénztárakat - úgy értették, hogy a nyugdíjasoktól.

[link]

2011. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!