Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Maradsz a magánnyugdíj pénztár...

Maradsz a magánnyugdíj pénztárban vagy mész az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
Írd meg válaszodban hogy melyik nyugdíjpénztér tagja vagy és miért döntöttél úgy hogy maradsz, vagy úgy hogy mész.
2010. dec. 31. 13:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Bár nem vgayok szakértő, én is úgy gondolom, hogy a pályakezdőknek mindenképp érdemes a magánban maradni. Mivel az államiba teljesen mindegy mennyit fizetsz be, vagy vonnak le, azt ők most elköltik. Tehát amikor te azt ki szeretnéd venni (nyugdíj), akkor annyit fogsz kapni amennyi jut (demográfiai tendeciák).

És a képet tovább árnyalja, hogy ha van még 40 év munkaviszonod, sanszos, hogy sok minden történik még addig.


Leegyszerűsítve, én is azért maradok a magánban, mert nem hiszek az "add ide a pénzed elköltöm de később visszaadom" jellegű ígéreteknek.

2011. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Sajnos éppen a pályakezdők járnak a legrosszabbul, ha maradnak a magánban. Kb. feleannyit tudnak összegyűjteni mint amennyit az állakasszában a számlájukra írnának. Azt persze senki nem tudja megmondani, hogy mire nyugdíjba mennek, mennyi pénz jut majd a nyugdíjak kifizetésére, de a szakértők szerint egy pályakezdőnek inkább érdemes visszamenni az állami rendszerbe.
2011. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"de a szakértők szerint egy pályakezdőnek inkább érdemes visszamenni az állami rendszerbe"


"Szakértő" nem mondHAT mást. A pályakezdőnek különösen érdemes mnyp-tagnak maradni! De mindenki gondolja át, nekem nem tisztem mást a nyugdíjáról győzködni..:)

2011. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!