Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor bemenjek a munkaügy...

Most akkor bemenjek a munkaügyibe?

Figyelt kérdés
Ma kiiratkoztam egy Okj-s tanfolyamról. 19 éves vagyok. Egy ideig nem fogok dolgozni, és tanulni sem. Munkahelyem eddig nem volt. Úgy tudom, hogy a Tb még 45 napig érvényes. Nekm most be kell mennem a munkaügyibe?
2011. jan. 4. 13:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy tudom a TB a munkahely megszűnése után 30 napig érvényes de hogy iskolával ez hogy van azt nem tudom.

De miért nem dolgozol inkább?ha már a sulit nem bírod csinálni...!

2011. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem fogsz sem dolgozni sem tanulni, akkor mit fogsz csinálni?

Ha nem akarsz dolgozni, akkor minek mennél a munkaügyibe? Járadékra nem vagy jogosult.

2011. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem menj be.
2011. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Betegség miatt kellett otthagynom a sulit
2011. jan. 4. 13:42
 5/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem hívd fel őket telefonon, hogy be kell-e menned.
2011. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Én 20 éves vagyok, szintén nem tanulok, pályakezdő munkanélküli vagyok.

Novemberben voltam a munkaügyibe, és felvilágosítottak, hogy sem járadékot nem kapok (bizonyos idejű munkaviszony szükséges hozzá) és TB-t sem, hiába hogy bejelentettek munkanélkülinek.TB-re azonnal jogosult leszel amint elkezdesz dolgozni, vagy tanulni. Mellesleg a TB-t magadnak is fizetheted, nekem a hölgy a munkaügyibe azt mondta nincs több havi 5000 Ft-nál.

2011. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
nekem is ott kellett hagynom betegseg miatt. de kell igazolas a dokitól hogy nem vagy alkalmas a tanfolyamot folytatni ezt lerendezted már? ezt kell vinned munkaügyre + igazolás dátum szerint is a hiányzásaidrol ekkor nem kell visszafizetned semmit. a tb valoban meg 45 napig jar de a 45 nap alatt jelentkezned kell az apehnel. ott kapsz csekket es 5100fot kell minden honapban fizetned
2011. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Bemehetsz,mint munkanélkülit regisztrálni is fognak,de segélyre ne számíts. A TB-t is magad után kell majd fizetni,de egyébként jól tudod,45 napig érvényes,de csak abban az esetben ha volt bejelentett munkahelyed és/vagy nappali tagozaton tanultál.
2011. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
27%

Csak akkor menj be ha regisztráltatni akarod magad, vagyis regisztrált álláskeresőként nyilvántartásba szeretnéd magad vetetni, de ez sajnos szart se ér...tapasztalat. Az álláskeresői járulékhoz-(munkanélkülihez) 200nap munkaviszony kell, az kicsivel kevesebb mint 7 hónap.

Egy biztos, a szüleid nem fogják jó szemmel nézni azt hogy otthon lógatod a lábad, valamit csinálni kell. A pénzre neked is szükséged van.

2011. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én csak simán kiiratkoztam betegség indokkal.
2011. jan. 4. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!