Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó, miért jó és KINEK jó...

Mire jó, miért jó és KINEK jó a kincstári takarékjegy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy állampapír típus. megvásárlásával hitelt adsz az államnak, amit lejáratkor megkapsz kamatokkal, ez a jó neked. Közben az állam használja a pénzed, ez a jó neki.
2011. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom mi ez,csak nem értem miért jó ez nekem.

Ennyi erővel le is köthetem a pénzemet a folyószámlámon.

Azzal is tisztában vagyok hogy a kamatozása fix és így kisebb a kockázat.

De a folyószámlán lekötött pénzemnek is fix a kamatozása.


Miért érdemes kincstári takarékjegyet vennem? Ennek magasabb minden esetben a kamata,mint a folyószámlán lekötött összeg után járó kamat?

2011. jan. 7. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Van azért pár előnye. Rövidtávú lekötéseknél jobb a kamata, és lejárat előtt is eladható. Aztán ha értékpapír számládról részvényt(nagy kockázat) és állampapírt(pl. kamatozó kincstárjegyet) is veszel, akkor ha veszteséges a részvény, csak a kincstárjegy hozama-részvény vesztesége az az összeg amit le kell adóznod kamatadóként, ha viszont egy részét bankbetétbe helyezed a pénznek folyószámláról, egy részét részvénybe fekteted értékpapír számláról, akkor a lekötés teljes hozama után adózol, akkor is, ha a részvénnyel veszteséges vagy.
2011. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!