Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, összesen két...

20 éves vagyok, összesen két munkahelyem volt eddig összesen 171 napot tudtam dolgozni , mert ugye kirúgtak. Nekem semmi sem jár? Haljak éhen?

Figyelt kérdés
Szóval olvastam hogy csak 180-200 nap után jár munkanélküli segély. Akkor én miből éljek meg? Munka az nincs, ugye a Tb-t fizetni kell meg miegymás. De komolyan nem kaphatok semmilyen támogatást??Ezt nem hiszem el. Ha van valakinek ötlete szívesen fogadom!
2009. jan. 30. 17:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, dehogy pontoztalak le!!!! ezt kikérem magamnak, sajnálom tudom a hozzáállásom pocsék, de már kicsit tönkre mentem, rengeteg helyen próbálkoztam de sehol sem kellek.
2009. jan. 30. 23:43
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen regisztráltasd magad a munkaügyi központnál. Álláskeresési segély csak 200 bedolgozott nap után jár (180 napig a minimálbér 40 %-a) (a www.afsz.hu oldalon megtalálhatod az álláskeresőknek járó támogatásokat és a munkaügyi hivatalok által hirdetett álláslehetőségeket; habár az utóbbitól ne remélj túl sokat)

Ha a munkaügyi központtól nem kapsz segélyt, vagy járadékot, akkor az egészségügyi hozzájárulást sem fizetik utánnad; magadnak kell gondoskodnod róla, hogy fizetve legyen.

Menj el az önkormányzatotokhoz, és jövedelmi viszonyaidra való tekintettel kérd, hogy ők fizessék utánad a TB-t. Rendszeres szociális segélyt is kérhetsz (sajnos valószínűleg nem felelsz meg a kritériumoknak /nem kaptál munkanélküli ellátást és nem vagy 1 éve regisztrált álláskereső/) (a magyarorszag.hu-n tájékozódhatsz a rendszeres szociális segély /most változott/ feltételeiről)

Próbálj meg valahogy összeszedni még 29 napot (AMK-val) és akkor legalább a 180 napos ellátásra jogosult leszel.

Ha megszűnik valahol a munkaviszonyod, jogosult vagy passzív táppénzre (3 napon belül), az is ellátási alapnak számít a munkaügyinél.

Írj nyugodtan privát üzenetet, ha még tudok segíteni.

2009. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Boccs, az álláskeresési segély ennél a típusánál csak 90 napog jár a minimálbér 40%-a
2009. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!