Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen iratok kellenek a...

Milyen iratok kellenek a munkaügyibe ha regisztráltatni akarom magam?

Figyelt kérdés
Még nem volt munkahelyem, sulival végeztem.
2011. jan. 18. 10:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
bármire ami tetszik és amire lehet. vannak szakács,cukrász,masszőr,pénztáros,könnyűgépkezelői tanfolyamok.
2011. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Értem, még az lenne a kérdésem, hogy egyeltalán regisztráltassam-e magam, mert jelenleg nem tudok elmenni sehova, ez kb 2-3 hónap. Utánna szeretnék menni tanfolyamra, ilyesmi. Azért gondoltam, hogy regisztrálok, hogy hátha kapok valamilyen támogatást, mert már hallottam róla hogy ilyen esetben az önkormányzat is adhat. Bocsi a kérdésekért de még "kezdő" vagyok. :)
2011. jan. 18. 10:47
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen tanfolyamra jártam,mi 65%-ot kaptunk,ez mindig attól is függ,hogy mennyire hiányszakma,amit tanulsz.És nem csak 25 év alattiak mehetnek.(én 36 vagyok)Mi heti 5 napot voltunk 8-14-ig.És 11 hónapos volt a tanfolyam.És én úgy tudom,hogy utána is jelentkezhetsz tanfolyamra,csak 2x annyi időnek kell eltelnie,mint amennyi ideig a tanfolyam tartott.Ja és a RÁT nem szűnt meg,én is azon vagyok(havi 28.500Ft)
2011. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%
És még annyit,hogy 3 vagy 6 hónapja(nem tudom pontosan) kell,hogy regisztrált munkanélküli legyél...
2011. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Annyi idő után jár csak támogatás, vagy annyi idő után lehet tanfolyamra menni?
2011. jan. 18. 10:55
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
2011. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%

Támogatható az állami foglalkoztatási szerv által felajánlott, vagy elfogadott képzése annak a személynek, aki

álláskereső,

25. életévét – felsőfokú végzettségű személy esetén 30. életévét – nem töltötte be, és a tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnését követően álláskeresési támogatásra nem szerzett jogosultságot,

gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, illetőleg terhességi–gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban vagy ápolási díjban részesül (abban az esetben támogatható, ha a képzés időtartama hetente nem haladja meg a 20 órát, és a gyermekgondozási segélyben részesülő személy képzése a gyermek egy éves – gyermekgondozási díj folyósítása esetén másfél éves – korának betöltését követően kezdődik meg, valamint a gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban részesülő személy keresőtevékenységet nem folytat),

rehabilitációs járadékban részesül,

közhasznú munkavégzésben vesz részt és a képzésben való részvételt vállalja,

munkanélküliséggel fenyegetett munkaviszonyban álló,

rokkantsági nyugdíjas, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rokkantsági járadékban részesülő személy - beleértve a teljesen munkaképtelen minősítéssel rendelkezőt is -, ha szakmai alkalmassági vizsgálat igazolja, hogy a képzést követően a foglalkozás gyakorlására munkaviszony vagy egyéni vállalkozás keretében alkalmas.



A képzéssel kapcsolatos költségek részben vagy egészben történő megtérítése adható támogatásként.



Képzésben résztvevő álláskeresők támogatásának módjai:



Képzési támogatásként a regisztrált álláskeresőnek:

keresetpótló juttatás,

és képzési költség adható.



A képzési támogatás keretében az alábbi költségek téríthetők meg:

képzési költség és a vizsga díja,

utazási költség megtérítése a képzés helyszíne és a lakóhely között,

étkezési költségtérítés,

szállás költségtérítés.



A támogatás mértéke:

A képzéshez kapcsolódó költségek részben vagy egészben megtéríthetők.

A keresetpótló juttatás összege a megállapításakor hatályos kötelező legkisebb munkabérnek megfelelő összeg.


A támogatás időtartama és mértéke a régió, illetve a kirendeltség vonzáskörzete munkaerő-piaci helyzetétől függően eltérő lehet.



Utazási kedvezmények:


A támogatott képzésben résztvevő álláskereső a lakóhelye (tartózkodási helye) és a képzés helye között korlátlan számú, helyközi utazásra érvényes, átlagosan 90%-os kedvezményű menetjegy igénybevételére jogosult.



A képzésben résztvevő jogosult:


a) A munkaügyi központtal együtt kiválasztani a támogatott képzés irányát,


b) a munkaügyi központ által vezetett jegyzéken szereplő képző intézmények közül kiválasztani azt a képző intézményt, amely által nyújtott képzésben részt vesz,


c) a munkaügyi központ által felajánlott vagy elfogadott képzés támogatásáról szóló hatósági szerződést megkötni,


d) a képzés lebonyolítása feltételeinek megismerésére, és a megkötött hatósági, illetve felnőttképzési szerződésben foglaltak teljesülésének nyomon követésére.



Részletesebb felvilágosításért kérjük, forduljon a munkaügyi központ lakóhelye szerint illetékes kirendeltségének munkatársaihoz.



A támogatás jogszabályi alapja:

A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény

A szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. törvény

6/1996. (VII.16.) MüM rendelet a foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerő-piaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról

A felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény

2011. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

A RÁT csak jogi értelemben szűnt meg, a jogutódja a Bérpótló Juttatás. Aki 2010. dec. 31-én jogosult volt a RÁT-ra, annak jan.1-től bérpótló juttatás jár. Az összege ugyan annyi, mint a RÁT-nak, 28500 Ft. A jogosultsághoz legalább 365 napnyi regisztráltság és együttműködés kell a munkaügyi központtal. Ha megvan a 365 nap, akkor a munkaügyi ad ki igazolást erről és mehetsz az önkormányzathoz igényelni (mostmár) a bérpótlót. Ami változás az eddigiekhez képest, hogy egy évben minimum 30 nap közmunkát kell vállalni, hogy megmaradjon a folyamatos folyósítás és most már bárkinek bármilyen végzettséggel bármilyen munkát felajánlhatnak. Eddig az volt, hogy a végzettségednél legfeljebb eggyel alacsonyabb munkát lehetett fölajánlani, mostmár nincs ilyen korlátozás.


Mindenképp regisztrálj a munkaügyibe. Attól nem kell félned, hogy munkát szereznek neked, és nagyon attól sem, hogy bekerülsz tanfolyamra. Én többször próbáltam bekerülni, nem sikerült. Pályakezdőként sosem voltam a támogatott körben (pl. 2008. szeptember után munkanélkülivé váltak, 45 év felettiek, alacsony iskolai végzettségűek) így nem tanulhattam a központon keresztül.

2011. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
De ha jelenleg nem tudok elmenni sohava, akkor is regisztráltassam magam?
2011. jan. 18. 11:04
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
A tanfolyamhoz kell a regisztráció...
2011. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!