Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság hogyan érdemes 1 M...

Manapság hogyan érdemes 1 M Ft-ot befektetni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy az első 1 M-t volt nehéz összeszedni, utána már tudta szaporítani. Manapság mi megy jól? Tőzsde?
2011. jan. 30. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Tőzsde csak akkor, ha értesz hozzá. Ha nem, 2 hét alatt elbukod.
2011. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaja, a tőzsde veszélyes. Értékpapír? Én ennél maradnék sztem, mert nem értek a tőzsdéhez.
2011. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Saját pénzügyi képzésedbe érdemes fektetned, ha nem is az egészet. Utána már fogod tudni, mibe fektess. Egyébként javaslom Robert T Kiyosaki "A cashflow négyszög" című könyvét.
2011. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne gondold, hogy az 1 millió forint valami nagy pénz...

Én pár hónapja 2 millió forintot kaptam, igazából semmibe nem lehet úgy befektetni, hogy kamatozzon!


Vannak befektetések, de ha kiszámolod, rájössz, hogy hiába adnak rá kamatot, abból először is levonják a kamatadót, utána meg évente több az infláció, mint a kamat! Szóval csak romlik a pénzed...


TÖZSDÉT semmiképen nem ajánlom, mert azon csak veszíteni fogsz, méghozzá nagyon gyorsan!!!


Még az a legjobb, ha EUR-ra váltod és úgy teszed bankba, mert akkor a forint-inflációtól valamennyire védve lesz a pénzed és még kamatozik is (ha külföldi bankba teszed, akkor nem kell kamatadót fizetned utána).


Csinálhatod még azt is, hogy másfél millióért veszel egy vidéki ingatlant (kis nyaralót), mert ebben a pénzed nem romlik, várhatóan megtartja az értékét..

De ebben az esetben számolni kell az ingatlan fenntartási költségeivel (rezsi, kerítés, karbantartás, helyi adók, stb.)...

Viszont ha ügyes vagy, akkor kiadhatod és ebből lehet bevételed is!


Jó befektetés még, ha a pénzen iskolázod magad!

Tanulj egy új szakmát, szerezz diplomát, stb...

2011. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!