Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig csökkenthet...

Szerintetek meddig csökkenthetőek a csomagolások? A 2 dl. Joghurttól eljutottunk a 125 grammoshoz, már két kanál és üres.

Figyelt kérdés
Ha megfigyelitek, mindenféle csellel kicsinyítik a műanyag poharakat (benyomott fenék, szűkületek, stb.) 80-100 ft-ért alig adnak valamit lassan. Lassan a nagy pohár (pl. 350 ml) lesz akkora, mint 15éve a normál. Katalógusból vásárolva kozmetikumot, kivonják a 100 ml-t, újdonságként kihozzák majdnem ugyanazt, de az már csak 75 ml, és pár forinttal drágább is. felháborító, csak nem látom a sor végét...
2011. jan. 31. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, emlékszem, a joghurtok 200 grammról indultak. Ma már csak elvétve látok ilyet (főleg német import)

A vákuumcsomagolt szeletelt szalámik is összementek 100-ról 80 grammra.

Régen mintha a túró rudi is nagyobb lett volna...

Pofátlanság, tény.

2011. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egész a végletekig. A végén már csak egy-egy kis kapszulát kapunk :D


Mondjuk engem ez annyira nem érint, mert ritkán vásárolok ilyen előre csomagolt doglokat (környezetszennyezőnek tartom megvenni a 4 kis doboz tejfölt ahelyett, hogy vennék egy nagyot, vagy a vákuumcsomagolt szalámit ahelyett hogy vennék egy teljes rudat, úgyis eláll).

Egy dolognál zavar nagyon: anyukám sütijeit, ami úgy kezdődik, hogy egy pohár tejfölt önts egy tálba és a továbbiakban a tejfölöspohárral mérd a hozzávalókat, nem nagyon lehet megcsinálni, vagy legalábbis macerás..

2011. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De néha úgy érzem, hogy nagyító kell lassan, hogy annyit lássak, amennyit szeretnék. A 8 dekás felvágottól falnak mentem. Meg 75 v. 80 dekás kenyér: majdnem úgy néz ki, mint egy kilós. Igyekszem kerülni, de mélységesen felháborít, hogy az a duma, hogy nem emeljük az árat, ja, csak az árut lassan nem találod meg a pulton, mert olyan mini.
2011. jan. 31. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vettem észre ezt, mikor pár éve vattakorongot vettem, és a még néhány hete 100db-os csomagolás, akkor már csak 80db-os volt...annyira mérges lettem, azóta figyelem én is, hogy mindennek csökken a mérete....tényleg idegesítő...és hiába veszünk nagyobb kiszerelést, annak a mérete is csökken...Csoda, hogy a tej még 1 literes, nem lett 7,5 dl-es...de már biztos csak idő kérdése...
2011. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

mi mindig megnézzük, h a kilós ára mennyiből jön ki.

egyébként engem is felháborít, hogy hülyének nézik az embert.

mondjuk nem is nagyon veszek se joghurtot, se tejfölt, néha 1 kis poharas kefírt benyomok, az konstans 175gr :D


a kiflik és zsemlék is kisebbek. a parfümös lenor csak 750ml-s, és ugyanannyiba kerül mint a normál 1l-es.


lassacskán eljutunk a 100gr-os joghurthoz. aztán majd arra is kitalálnak valami hülye reklámfogást...

2011. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!