Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkormányzat illegális oldala,...

Radirr kérdése:

Önkormányzat illegális oldala, hogyan lehetne szabadulni?

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenki!

Reggel nyitottam egy topic-ot, majd be is zárom, de úgy érzem részletesebben le kell írnom mi is történik abban a kerületbe ahová kerültem dolgozni.


Szóval arról lenne szó elkezdtem nemrégiben dolgozni közterület-felügyelőként 1 éves munkanélküliség után, mert hát nem volt több lehetőségem, és a papírom meg volt róla mert egyszer régen dolgoztam 1.5 évig ebben a munkakörben.

A béremben sajnos itt nem jár az úgy nevezett veszélyességi pótlék. így hogy most az idei év új adózás után a bruttóm felment 82 ezerről 94-re. Ez most e havi bérem nettója 70 ezer kereken. De a kafatériát 400-ról 200-ra csökkentette a kormány, így az ember 17 ezerrel visz kevesebbet haza.

Nem is ez a lényeg, hanem hogy bevezették nálunk a folyamatos 12 órás műszakot amit a köztisztviselői munka törvény könyv szerint nem is lehet mert minden köztiszt viselő a hivatali munkarendben dolgozhat. Erről semmiféle szerződést, módosítást, jegyzői utasítást nem kaptunk de már lassan 2 hónapja így dolgozunk... feketén.

Előző bérjegyzékemen nem volt elszámolva semmilyen műszakpótlék, se hétvégi, esti, délutáni stb...

Napi szinten 100-170 km-ert vezetek le kocsival és hát ilyenkor szokás valamennyi sofőri/vezetés pótlékot is hozzá tenni, de ezek mellett ez lenne a legkevesebb.

Most úgy néz ki ha kiveszek egy szabadságot 8 órára írják ki, és marad 4 órám amit majd ledolgozok valamikor a következő hónapban.

Van 2 céges autónk ami a munkánkat könnyíti meg, de ebből egyet nem lehet használni mivel a főnök kisajátította magának és azt használja privát célokra (munka után hazamegy vele, reggel vissza jön, hétvégén meg jó kérdés mit csinál vele). Ezzel nem is lenne gond de ha jól tudom a céges benzin kártyát használja annak tankolására, és mivel mi is azt használjuk (ilyenkor el kell kérni tőle), gyakran volt hogy nem maradt rajta pénz hogy megtankoljuk a kocsinkat, és a kincstártól kellett "kunyizni" hogy adjanak mert a kártyán nincs pénz, persze ilyenkor minket csesztetnek hogy hova megy el ennyi benzin... ez csak a jéghegy csúcsa...

Nem hivatalosan megmondják nekünk mennyit, és mekkora értékben büntessünk (egyedül az intézkedő felügyelőnek van hatásköre kiszabni a büntetés értékét), mert ha nem akkor hát.... tudjátok...

Most úgy állok hogy végre valahára egy régen várt munka lehetőség elém került, amit már nagyon rég várok.


Főnök mondta ha elmegyek ki kell fizetnem a ruha pénzt (jelenleg próba időt töltöm ami 6 hónap) ami 130 ezer forint, és ha nem fizetem ki akkor nem adják ki a rozsa szín könyvemet.


itt a ruháról szóló rendelet:


A kihordási idő elteltével a ruházat a dolgozó tulajdonába kerül.


A közszolgálati jogviszony megszűnése esetén - az elhalálozás és a nyugdíjba vonuló kivételével - a munkavégzési kötelezettség alóli felmentés napjától kezdődően a dolgozó köteles az igénybe vett ruházatot visszaszolgáltatni, vagy az értékét a le nem járt kihordási idő arányában megtéríteni.


Ha valaki kicsit jártas ebben kérem mondja el hogy ha én vissza akarom szolgáltatni a ruhát, akkor is kötelezhetnek e annak megtérítéséről. Mert anno a másik helyen ahol ugyan ezt dolgoztam ott mondták, hogy vissza adom e vagy kifizetem e.


Most hiába állok még próba idő alatt de nem tudok felmondani ez miatt...


2011. febr. 22. 17:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!