Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy lakásban éltem egy másik emberrel, mert közösen béreltük. Ő volt megbízva a díjak befizetésével, tehát én havonta x összeget adtam neki, hogy fizesse be a költségeket. Egyszer felhívtam a szolgáltatókat kíváncsiságból, hogy minden oké e és kiderült, hogy 200 000 ft tartozást halmozott fel.Ergo elsikkasztotta a pénzemet. Mikor közöltem vele, hitegetett, hogy megbeszéljük, majd hirtelen egyik nap mikor nem voltam otthon, lelépett. A tulaj, viszont rajtam követeli a 200 000 ft tartozás rendezését, mikor én már ezt egyszer befizettem.csak azért rajtam, mert én maradtam ott ugye... Jogosan követeli ezt rajtam?
2011. márc. 3. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

bérleti szerződés van é?


és hogyan? benne van e, hogy te ennyi másik ember meg annyi pénzt fizet?

2011. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Xar ügy. Tudod valamivel bizonyítani, hogy odaadtad a bérlőtársadnak a te részedet?
2011. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát kin követelje? nyilván aki ott van.De hogy hogy nem kapcsolták ki a szolgáltatásokat ennyi tartozásnál?Semmi felszólitás nem jött?
2011. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tanuk vannak csak. Elvileg rendőrség szerint ők is elegendőek. Talán... De, utolsó pillanatban lelépett, mikor már jöttek volna kikötni mindent. A postát ő intézte.
2011. márc. 4. 10:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Jöttek is kikötni, épp otthon voltam. Befizettem több tízezret nekik egyszerre, így nem kötötték ki. Ebből elég sok ment el arra, hogy kijöttek a szolgáltatótól.
2011. márc. 4. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, annyit tudsz csinálni, hogy most befizetsz mindent, és a pénzedet peres úton megpróbálod behajtani az illetőtől (vagy esetleg feljelentéssel is próbálkozhatsz). És próbálj meg minél több bizonyítékot és tanút gyűjteni, hogy alátámaszd az igazad!
2011. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!