Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudunk ilyen helyzetben...

Mit tudunk ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Édesanyám most lett korkedvezménnyel nyugdíjas. 42 év munkaviszonyából 34 évig közalkalmazottként dolgozott. Én úgy tudom hogy ilyenkor járna a 35 éves jubileumi jutalom.

A munkahelye azt mondta, hogy nem jár. Nem hogy ezt de még a fennmaradó szabadságát, és a plusz napokat (amiket ledolgozott, pedig már nem kellett volna) sem akarják kifizetni. (Pedig eredetileg ebben egyeztek meg) A nyugdíjhoz szükséges iratokat nem intézik. Még júniusban beküldték anyukámat a nyugdíjfolyósítóba feleslegesen, mert ott közölték vele, hogy előbb a munkahelynek kell elintézni 3-4 iratot, és csak azokkal mehet be. Ez 2 hónapja volt, azóta sem tudunk semmit. Augusztus 1-jétől anyukámnak már nyugdíjasnak kéne lenni, de semmi. Megelégeltük és betelefonáltunk, mire letették a telefont. Ezt eljátszották 3-szor, mire ma bementünk a (volt)munkahelyére. Ott kiderült, hogy nem arról van szó, hogy mi nem tudunk róla, hogy intézkedtek, hanem az ég világon nem csináltak semmit. Nagyon mérges vagyok, nem tudom felfogni, hogy kerülhetnek ilyen lusta, nemtörődöm emberek ilyen munkakörbe. Anyukám 30 éve dolgozott ezen a helyen, mindig lelkiismeretesen látta el a munkáját, nem érdemli meg, hogy így megalázzák. Mit tudunk tenni?


2011. aug. 3. 16:27
 1/1 anonim válasza:
Szerintem egy ügyvédet kellene megkérdezni.
2011. aug. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!