Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelez e valamire a jelentkez...

Kötelez e valamire a jelentkezési lap kitöltése?

Figyelt kérdés

Állásinterjúról visszahívtak, ahol kaptam egy jelentkezési lapot, hogy azt töltsem ki az adataimmal írjam alá és vigyem vissza, és akkor megkapom a beosztásom. Nem voltak hajlandóak pontosan közölni velem hogy mennyi lesz a bérem, meg semmmit nem közöltek, csak hogy hétfőn menjek és megtudom hogy dolgozok. Ez nekem kicsit gyanus, bár a hétfőt megvárom, hogy mit mondanak meg egyáltalán lesz e szerződésem.

Igaz ha azt a jelentkezési lapot kitöltöm és alá is írom igaz azzal semmire nem kötelezhetnek? Igaz csak a szerződés számít egy ilyen papír igaz nem?

Eddig semmit nem írtam alá, egydül önéletrajzom van náluk, azt alá irtam, de ugyebár az semmit nem jelent.


2011. márc. 5. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a szerződés kötelez.
2011. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Csak a szerződés kötelez."


Ez félrevezető!

Jogilag nem csak az írott papír minősül szerződésnek.


Egyébkén, ha alá is írtál volna bármit, a felmondási időben következmények nélkül otthagyhatsz egy munkahelyet indoklás nélkül.

2011. márc. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát próbálj meg például szóban eladni egy lakást...

A munkaszerződés meg olyan, hogy a bérének meg a beosztásának mindenképpen benne kéne lennie. Meg annak is, hogy ez egy munkaszerződés.

2011. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hát próbálj meg például szóban eladni egy lakást... "

Ingatlannál kötelez a jogszabály az írott szerződésre.

De akkor te próbálj meg írott, 3 példányos szerződéssel venni a piacon egy almát.

Na ez a nem írásos szerződés.


PTK:

205. § (1) A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre.

216. § (1) Szerződést jogszabály ellenkező rendelkezése hiányában akár szóban, akár írásban lehet kötni. A szerződési akaratot ráutaló magatartással is kifejezésre lehet juttatni.

2011. márc. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2016. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!