Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiam nevén van egy ház amit...

Fiam nevén van egy ház amit az édesapja iratott rá, de az apai nagyszülőknek haszonélvezeti joguk van. Ki rakhatják onnan a fiam?

Figyelt kérdés
A fiam 1.5 éves,és gyermekvédelmi támogatást kap,És mivel az apa egy ideig nem volt velünk a fiam nálam helyezte el a bíróság.Jogunk van ott lakni?Mert elvileg a haszonélvező lakhatja a tulajodont nem?Ki rakhat minket onnan?
2011. márc. 13. 22:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A haszonelvezo rendelkezhet vele ameddig el.
2011. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A haszonélvező nagyobb úr, mint a tulajdonos. De tulajdonosi beleegyezés nélkül nem csinálhatnak semmit a házzal.
2011. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De a fiam kiskorú,és gyermekvédelmi támogatást kap.Ha a gyámügyhöz fordulok,csak nem tesz ki a haszonélvező az utcára.Azt nem teheti meg egy kis gyerekkel nem?
2011. márc. 15. 21:47
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem megteheti. Azt meg mindenképpen megteheti, hogy kiadja a házat egy 8 fős kissebbségi családnak, hátha elmentek magatoktól.. :(


A megegyezésre és a jó viszonyra kellene törekedni...

2011. márc. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosra,de lehet,hogy azt nem kötelessek megengedni,hogy te is oda költözz.Mivel a gyerek meg pici még,egyedül nem lakhat ott,tehát szerintem az odaköltözés nem fog menni.
2011. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy tudom hogy bérleti díjat is kérhetnek tőled.És azt nem tudom biztosan de szerintem ki is tehetnek titeket. Annyi biztos hogy el nem adhatja senki, amíg a fiad nem lesz 18 éves.(esetleg csak indokolt esetben a gyámügy beleegyezésével) Mindenképpen törekedj a békés megegyezésbe!
2011. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
bocs.:) megegyezésbe=megegyezésre
2011. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A haszonélvező kiteheti a tulajdonost is, mert ő jogosult megmondani, hogy ki lakhat az ingatlanban. Továbbá olyat is megtehet, hogy egy 10-fős romacsaládnak kiadja a lakást és a bérleti díjat beszedi.

Nincs jogotok ott lakni, a haszonélvező jóindulatán múlik, hogy megengedi-e. Teljesen mindegy, hogy kiskorú a tulajdonos, csak és kizárólag a haszonélvező mondhatja meg, hogy ki lakhat az ingatlanban.

2011. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljessen igy van,kedves utolsó.Mert ugye jól is néznénk ki,hogy van egy ingatlanunk,de ugyanakkor még bemenni sincs jogunk a házunkba,mert a haszonélvező ezt nem engedi.Most konkrétan nem erről az esetről beszélek.
2011. márc. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt viszont még mindig nem értem,hogy mi köze van ehhez a gyermekvédelmi támogatáshoz,és a gyámhatóságnak?Ha ne adj isten nincs hová menjetek,és ezért jött eme ötlet,ezt ne mond a gyámügyisnek,mert a gyereket elvehetik.
2011. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!