Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiam nevén van egy ház amit...

Fiam nevén van egy ház amit az édesapja iratott rá, de az apai nagyszülőknek haszonélvezeti joguk van. Ki rakhatják onnan a fiam?

Figyelt kérdés
A fiam 1.5 éves,és gyermekvédelmi támogatást kap,És mivel az apa egy ideig nem volt velünk a fiam nálam helyezte el a bíróság.Jogunk van ott lakni?Mert elvileg a haszonélvező lakhatja a tulajodont nem?Ki rakhat minket onnan?
2011. márc. 13. 22:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Mert ugye jól is néznénk ki,hogy van egy ingatlanunk,de ugyanakkor még bemenni sincs jogunk a házunkba,mert a haszonélvező ezt nem engedi."


Pedig így van. Javaslom neked a jogi témájú válaszadás előtt a jogi területen való tájékozódást. Mondjuk első lépésként futtass le egy google keresést a haszonélvezet szóra, majd olvasd el az első találati oldalt. Fókuszálj erre a mondatra: "A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz". Ha végeztél, gyere vissza, és írd le, hogy mennyire bánod, hogy mindezt nem válaszadás előtt olvastad el, mert akkor megkímélted volna az olvasókat a hülyeségedtől.

2011. márc. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Semmilyen keresést nem kell igénybe vennem,mert velem történt meg kedves válaszadó.A háznak én voltam,vagyok a tulajdonosa és a szellemileg leépült nagyapám,nem volt hajlandó be engedni a házamba.Ami "jelzem" az én tulajdonom volt már akkor is,igy a birósághoz fordultam.És most jön,hogy miért nem kell a tanácsodat megfogadnom,mert jogosan költöztem be a saját tulajdonomba,amiről jogerős birósági végzés volt a kezemben.Tehát javaslom,hogy inkább te nézz jobban utána a jognak.Ha meg ügyvéd vagy,sürübben ülj a könyveid elé.
2011. márc. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"szellemileg leépült nagyapám"

Nyilván, ha valakit bezárnak a zártosztályra, az kizáró ok lehet bizonyos jogainak gyakorlásában. Te viszont csak akkor költözhettél be, miután megszűnt a nagyapád haszonélvezete!! Tehát ne kavarj! A haszonélvező rendelkezik az ingatlannal, de mivel ez nem tetszett neked, elperelted tőle a haszonélvezeti jogát. Tehát nem az történt, hogy a haszonélvező *helyett* a tulajdonos költözött be, hanem az történt, hogy nálad a beköltözésedkor már NEM IS VOLT HASZONÉLVEZŐ!!


Mintha azt mondanád, te is büntetlenül áthajtottál a piroson, igaz, közben megvártad, hogy zöld legyen! Kb. ilyen a példád.


Ezt a kérdező is megpróbálhatja, de ha az ő apósa ÉS anyósa beszámítható, akkor nem sok sikerre számíthat.

2011. márc. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Itt ismét tévedésben vagy,mert a haszonélvezeti joga megmaradt.Nem került diliházba,mert nem volt őrült.Szellemileg leépült...az idős korából eredően.Csak,hogy folytassam tehát jogerős végzéssel a saját tulajdonomba beköltözhettem,és mindkettőnknek joga volt a házat birtokolni.Én mint tulajdonos,ő mint haszonélvező.Ennyi.Minden máshoz,egymás engedélyére volt szükség.
2011. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod kedves utolsó, hogy ez egy teljesen más helyzet? A haszonélvezőt nálad cselekvőképtelenné nyilvánították, azaz cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezték. Ez esetben te lettél a gyámja, azaz olyan a jog számára, mintha ő lenne a te gyereked. Ilyen helyzetben tehát hiába haszonélvező papíron az édesapád, te rendelkezel a haszonélvezet felett, mivel ő nem dönthet egyedül.


A kérdező helyzete teljesen más, ne keverd össze!

2011. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10.58-as.

A kérdező helyzetével,én semmit nem kevertem össze.A válaszomat,egy nekem iró válaszolónak irtam.

De akkor kezdjük előlről.

Van egy tulajdonos,akit állitólag a haszonélvező nem "köteles"beengedni a saját tulajdonába(állitólag)Na,én ezt cáfoltam meg,a saját történetemmel.

Annyit még hozzáfűznék,hogy a nagyapámat nem helyezték semmiféle gondnokság alá,mert nem tartották szükségesnek.Jogerős birósági végzéssel,bemehettem a saját ingatlanomba,amit az egyik válaszoló megcáfolt.Az ő véleménye szerint,a haszonélvező nem köteles beengedni,a tulajdonost.DE KÖTELES.Olyan nincs,hogy az ingatlant teljes mértékben ki sajátitja,ez tévedés.A kérdező helyzete még könnyebb,mivel a tulajdonos kiskorú,igy a gyámhatóság is tud intézkedni,a gyermek védelmében.

2011. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló.Pontosan erre voltam kíváncsi hogy mivel a gyerekem kiskorú őt védi a törvény és a gyámhatóság.És szerintem nem teheti ki a haszonélvező.De pontosan még mindig nem tudom,csak így gondolom hogy nem teheti ki.
2011. márc. 20. 21:43
 18/22 anonim ***** válasza:
A te helyzeted nem lett megcáfolva! Ezen a fórumon nem lehet ítéletet hozni, mivel te sem adsz részletes infókat. De nem is kell, a te helyzeted speciális lett egy jogerős bírói végzéssel. De te is látod, hogy alaphelyzetben NEM birtokolhatja a tulajdonos az ingatlant, ha van haszonélvező. Ha birtokolhatná, te sem mentél volna bíróságra. Na ugye. Tehát a kérdező sem birtokolhatja, egyet tehet, bíróságra megy. Azért sokat segítenél rajta, megóvnád egy esetlegesen sikertelen per költségeitől (a kiskorút!!!), ha elmondanád, nálad például milyen körülmények miatt döntött a bíró úgy, ahogy. Mert szinte biztos, hogy más volt a helyzeted, mint a kérdezőé. Tehát hiú reményt adsz, és költségeket okozol felelőtlenül!
2011. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó.

Én senkit nem búzditok polgári peres eljárásra,legfőképpen egy kisgyerekes anyát.Feltehetőleg igénybe fogja venni a gyámhatóság segitségét,akik a gyermek védelmében fognak eljárni,ha szükségesnek találják.Ha kell,és szükség van rá,a gyámügy fogja perre vinni az ügyet,amit valószinüleg pozitiv eredménnyel fog lezárulni.Ezért fizetni neki nem kell,ezt is rosszul tudod mint mindent, mert költségmentességet kap a biróságtól.Ha a biróság jogosnak,és szükségesnek tartja azt,hogy a kiskorú és a szülői felügyeletet gyakorló édesanya beköltözzön a kiskorú saját tulajdonát képező ingatlanba,akkor be is költözhet,hiába hisztizel két napja.

Az én esetemre vissza térve(megnyugtatásképp)hasonló helyzet alakult az én esetemben is.Igazoltan albérletben laktam,havi 60.000 Ft-ért ezzel szemben volt egy három szobás ingatlan tulajdonom.A biróság nem látta akadályát az együtt lakásnak,igy BEKÖLTÖZHETTEM.Senkit nem nyilvánitattam őrültnek,senkitől nem vetettem el a jogait,csak birtokoltam a tulajdonomat.Meg vagy elégedve? Nagyon remélem.

2011. márc. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Én senkit nem búzditok polgári peres eljárásra,legfőképpen egy kisgyerekes anyát."


Hanem? Mit csinálsz?!? :)


"ezt is rosszul tudod mint mindent"

Hát persze..:)


"mert költségmentességet kap a biróságtól"

KapHAT!


"Ha a biróság jogosnak,és szükségesnek tartja"

Igen, tehát alapból NEM birtokolhatja, a bíróság ezt megváltoztatHATja. Ezt írtam, te meg ezt úgy állítod be, mintha a bíróság mindig automatikusan így döntene...


"hiába hisztizel két napja"

:) Ha neked hiszti az, hogy rávilágítanak a hozzászólásod irrelevánsságára és a tévedéseidre, akkor legyen.


"három szobás ingatlan tulajdonom.A biróság nem látta akadályát az együtt lakásnak"

Örülök, hogy végre leírtad az elbírálás vélhetőleg fontos szempontjait. Tehát elmondhatjuk, a bíróság azért engedte meg, hogy beköltözz, mert elég nagy volt a lakás ahhoz, hogy ketten is lakjátok. Lássuk be, más életkörülmény, ha eg három szobás lakást laknak ketten, mintha egy másfél szobásba akarunk két lakó helyett négyet berakni. Most mérlegelhet a kérdező (meg majd a bíróság), hogy a (gyerekének a) lakása elég nagy-e ahhoz, hogy ott lakjon a két nagyszülő, valamint mellette még a tulajdonos az édesanyjával... Tehát hogy tényleg hasonló-e a helyzete a tiedhez, vagy csak feleslegesen szítod a vitát..


A kérdezőnek továbbra is: alapból igen, kirakhatják. Kérjen jogi segítséget.

2011. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!