Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez forduljak először ha...

Viki233 kérdése:

Kihez forduljak először ha szívóznak a melóhelyen? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Nem akarják odaadni a szerződésem,a túlórapénzt nem akarták kifizetni,mikor kértük h csináljanak beosztást lesz.a.rták,és mikor én nekiálltam csinálni egyet akkor kirúgtak avval a dumával h nem én vagyok a főnök.a pénztárhoz nem csak én férhettem hozzá hanem a kisfőnök is és néha hiány volt amit tőlem vontak le,nem kis összeg és rámfogtaák h biztos én voltam pedig sokan mondták a vevők közül is h az 5000 az nagyon kerek összeg,amit elég nehéz elrontani,és mivel már 5-6 éve foglalkozom a pénztárgéppel ezért tudom h nem lehet hiányom(előzö munkahelyeimen sem volt,pedig ott nagyobb volt a forgalom......kamuznak h mikor én nem voltam bennt az új lány hiányt csinált és mikor tegnap bennt voltam én megkérdeztem a csajt és azt mondta h rendben volt minden,semmi hiány nem volt.a könyvelő is felhívott szombaton (pénteken rúgtak ki...)h ő szombaton tudta meg h kirúgtak, meg h ne fenyegetőzzek.mondtam neki h nem fenyegetőztem csak a jogaimmal jöttem,mivel sztem jogosan kérem a túlóra pénzt ha a beosztásba 8 órát írunk és 9 és felet vagyunk bennt mindennap...és azt mondta h bemehetek a papírokért mert minden ott van nála,mondom holnap akkor bemegyek mert nem érek rá.jó bementem másnap és sehol semmi papír,felhívták a könyvelőt és átadták a telefont h beszéljek vele.erre ő azt meri hazudni h még nincsenek papírok,meg h ő nem azt mondta és h kedden vagy szerdán lesznek kész....nah és most azt kérdezném h érdemes ezért bemenni a munkaügyi bíróságra feljelentést tenni?
2011. márc. 21. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak egy részéhez szólnék hozzá:

1. Túlórapénzt csak akkor fogják neked kifizetni, ha azt előtte írásba foglalták. Tehát ha a főnököd szól hogy ma bent kell maradnod még +1,5 órát az nem lesz kifizetve. (persze jobb helyeken igen, de általában nem). Ha a főnököd e-mailben értesít, hogy 3 nap múlva túlóráznod kellene és te elvállalod, akkor azt mindig ki kell fizetni (így szól a munkatörvénykönyve)


2. Gondolom pénztáros vagy. Nem tudom nálatok hogy megy ez, de én úgy tudom, hogy kapsz egy kasszát, akkor az első dolgod az hogy a főnököddel együtt átveszed a kasszát. Tehát megszámoljátok a pénzt, és aláírtok egy papírt. Majd a munkaidő végén is leültök és megszámoljátok a pénzt és átadás átvétel kell hogy készüljön róla. Abba soha ne menj bele, hogy jóvan számold meg írd rá a papírra és kész, mert az ilyenekből pont ez sül ki.



Végeredményben semmi sincs a kezedben ami alapján a munkaügyi bíróság a pártodra állna.


Egyedül csak a papírjaid miatt verhetsz ki nagy cécót, másban nem (sajnos ilyen a magyar mentalitás, mindenkit ott b@sznak át ahol tudnak. Én is megszívtam jó párszor, mire megtanultam)

2011. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szakszervezet, fogyazstóvédelem.
2011. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de még ezaz h a szerződést sem láttam h mi áll benne...nem is írtam alá semmit...nem is beszéltünk túlóráról h lesz.aztán kiderül h 8 órára vagyok bejelentve ezért gondolom h az az 1 óra túlóra.és mindennap 1 óra
2011. márc. 21. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor hogyan dolgozhattál, ha

1. nem láttad a szerződést

2. nincs másodpéldányod?


Amúgy meddig dolgoztál azon a helyen? 1-2 hét? Vagy mi okból nem kaptad meg a munkábaállás napján a szerződést?

2011. márc. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát látod így h semmit nem írtam alá.állandóan felhoztam a témát de mindig jöttek a kifogásokkal.majdnem 1 és fél hónapja dolgoztam.
2011. márc. 21. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én is jártam hasonló cipőben mikor diákmunkát vállaltam. Ott is jöttek mindenféle kifogással, de addig hangoztattam, ameddig az orrom alá nem dugták (persze a munkafelügyeletesekkel zsaroltam őket). Persze csak egy formanyomtatvány volt, nem is értem miért kellett várni arra a 2 oldalra több mint 6 hetet!!!


Szóval én ebből azt szűrtem le és arra az elhatározásra jutottam, hogy addig nem állok munkába ameddig alá nem írtuk a szerződést. Ennyi. Aki nem hajlandó a munkába állás előtt megkötni a szerződést ott már sumákolás lesz, abból meg én többé nem kérek :) az egyik barátnőm meg képzeld úgy járt, hogy szóban megállapodtak 90 e ft-ban közben nem írtak alá semmit, majd a hónap végén jöttek a szerződéssel, amiben 50e ft volt már csak... szóval ennyit erről. Ha egy ilyen esetből tanulsz, akkor a következő munkahelyeden ezt már nem játszhatják el, mert nem engeded meg nekik.

2011. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!