Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlatért is jár...

Szakmai gyakorlatért is jár fizetés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyetem alatt volt kötelező szakmai gyakorlat. A teljesítése nélkül nem lehetett államvizsgázni. Én nem kaptam egy fillért se, sőt megtiszteltetésnek vehettem, hogy egyáltalán fogadott az a vállalat, amelyiket "kiszemeltem". De voltak olyan szaktársaim is, akik viszont kaptak jelképes fizetést a munkájukért.
2011. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Én egyetem mellett csinálok egy OKJ-t és OKJ-n lesz szakmai gyak, aztán reménykedtem,h csurran-cseppen valami :)

És mennyi az esélye, hogy a cégnél maradhatsz miután végeztél?

2011. ápr. 6. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom OKJs szakmai gyakorlaton volt. Egyikük sem kapott fizetést, még a bejárást is saját pénzből kellett fizetni.
2011. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ismerek olyant, aki kapott volna érte pénzt. Sőt még legyél hálás, hogy egyáltalán alkalmatlankodhatsz ott. Olyant viszont egész sokat ismerek, akinek aláírták, hogy elvégezte a gyakot, de finomat utaltak rá, hogy inkább nem kéne bejárnia, mivel ugye akkor csak a nyűg van vele, mindent megmutatni, elmagyarázni, csak plusz munka. Csomó ismerősömnek írták így alá a tanítási gyakorlatát, pedig gyereket se látott az illető, és kap egy tanári diplomát, de olyant is tudok, akinek az önkormányzatnál írták alá, hogy hónapokig ott volt, csak ne járjon be.

Gyakorlat után ottmaradni szerintem nem sok esély van. Hacsak nem vagy borzasztó jó. Meg talán függ attól is, hogy milyen terület.

2011. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok. Ez is cégtől függ. Ahol én voltam, ott például előre közölték, hogy ne is álmodjak róla, hogy alkalmaznak majd. De az önéletrajzban jól mutatott, hogy náluk voltam 6 hónapos gyakorlaton. Ráadásul nem csak papíron voltam ott, hanem tényleg sok mindent megmutattak és megtanítottak. Ilyen téren normálisak voltak. Államvizsga után egy hónapon belül találtam is állást.
2011. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
42%
Én is okj-ztam.90et kaptam+vagy 10ezer értékben kajajegy+utazásomat is térítették.
2011. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2011. ápr. 6. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!