Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy spórolsz a vízzel a...

Hogy spórolsz a vízzel a háztartásodban és mi az eredménye?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 00:53
 1/6 anonim válasza:
Én olyat ismerek, hogy egy (pl) fazékba éjszakára csöpögtetsz csapból, nagyon lassan, akkor nem számol fel érte, és lehet vele főzni, fogat mosni. Meg ha esetleg a mosógép szokott magából kiadni olyan koszos vizet ( Vagy mi X-P ), azzal meg le lehet öblíteni a kisdolgot wc-n. Egyiket se próbáltam, csak hallásból ismerem őket.
2011. máj. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
tölts meg vízzel egy fél literes pet palackot és tedd bele a vc tartályodba. Ez által ugyanazzal a nyomással fog lezúdulni a víz, de kevesebb mennyiséget használsz el.
2011. máj. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
02:55, kérlek magyarázd el nekem ezt a technikát, illetve hogy ez miképp csökkenti a vízmennyiséget, amely távozik a tartályból. Nem látom át. :-(
2011. máj. 1. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok otthon a vízrendszerekben, ezért nemtudom a pontos szakmai megnevezéseket, elmondom nagyjából konyhanyelven.

Ugye a tartályban van x mennyiségű víz, aminek a szintjét feltöltéskor egy úszó szabályozza. Ha beleteszünk egy testet ami vizet szorít ki, akkor kevesebb mennyiségű vízzel fog dolgozni a tartály, de öblítéskor ugyanakkora nyomással lehet lehúzni, mivel a vízoszlop magassága megeggyezik az eredetiével.

2011. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a módszer a régi típusú víztartályok esetében nagyon hasznos lehet, nekem ha elengegedem, megáll a vízsugár. :-)
2011. máj. 1. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja akkor tárgytalan, nekünk addig jön amíg víz van a tartályban:)
2011. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!