Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » VATERÁN megnyert aukció?! SÜRGŐS!

VATERÁN megnyert aukció?! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Remélem gyakori vaterások tudnak segíteni nekem.

Ha megnyerek az aukción egy terméket, és a személyes átvételt választom (ergo készpénzben fizetek az eladónak) akkor később hogyan bizonyítható, hogy kifizettem a terméket? Mert akár mondhatja azt az eladó, hogy a terméket odaadtam de nem fizettem ki.

Előre utalni pedig nem szeretnék, sem pedig postán elküldetni.


A szabályzatot többször is elolvastam, de erre a kérdésre nem találtam a választ.


2011. máj. 16. 11:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Kis korrekció:


...a terméket odaadta nekem de nem fizettem ki...

2011. máj. 16. 11:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem értelek pontosan

személyes átvételnél Te odaadod a pénzt egy előre megbeszélt helyen és időpontban, ő pedig ugyanakkor odaadja a terméket. Miért mondaná később, hogy ő odaadta a terméket, de Te nem fizetted ki? Ki az a hülye, aki ebben az esetben odaadja a terméket? Fizetsz és megkapod a terméket. Utólagosan már csak a minősége miatt reklamálhatsz, ha ez nem látszik az átvételnél.

2011. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A személyes átvételnek nincs nyoma, és emiatt úgy gondolom jogilag bele lehetne kötni. Ha nagyon rosszindulatú azt is mondhatja, hogy ő átadta a terméket de én későbbre ígértem a fizetést stb st aztán akár fel is jelenthet a rendőrségen. Vagy rosszul gondolom?
2011. máj. 16. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
rosszul, akkor mi a fenének adta volna át a terméket? Az akkor az ő sara, a rendőrségen meg kiröhögik. Ha nagyon aggódsz, írj egy adásvételit, ott közösen kitöltitek az adatokat, kerestek két tanút és leszignózzátok, de szerintem felesleges. Ez már olyan paranoia kategória.
2011. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. máj. 16. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Személyes átvételnél ez fel sem merülhet!
2011. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!