Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért jönnek állandóan azzal,...

Miért jönnek állandóan azzal, hogy aki akar, az talál munkát?

Figyelt kérdés
Egy ideig én is ezt hajtogattam, amíg volt munkám, de ma már belátom, hogy ez elég fölényes kijelentés volt...
2009. márc. 16. 12:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Azért jönnek azzal, mert vagy nem hallottak róla, hogy kapitalizmusban többnyire nincs teljes foglalkoztatottság, vagy Budapesten élnek és fogalmuk sincs róla, mi van vidéken. Ha kevesebb munkahely van, mint munkaképes ember, akkor nem "akarás" kérdése, hogy valaki talál-e munkahelyet. (Példa: ha csak 1,90 m magas vagyok, akkor nem akarás kérdése, hogy elérem-e a 3,5 m magasan lévő plafont, mert matematikailag lehetetlen.)


Ha másra nem is, arra jó lesz a 2009. évi gazdasági válság, hogy néhány öntelt idiótát kijózanítson.

2009. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Vidéken lakok egy nagyközségben (Heves megyében) mégis találtam helyben munkát. Nem vagyok sem pesti, sem városi, mégis akadt valami! Szóval?
2009. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek mindenki aki munkanélküli az beképzelt, öntelt hólyag aki nem is akar dolgozni? Próbáljátok meg a munkanélküliséget. Ne ítéljetek el másokat, amíg ti biztonságban érzitek a munkaviszonyotokat. Igen vannak szerencsések, akik találnak munkát, de ez sokszor csak az ismerősöknek sikerül. (Én nem vagyok munkanélküli) A környékünkön Ezrek váltak munkanélkülivé, hogy mikor találnak munkát, kérdéses.
2009. márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Utolsó!

Nagyon félreérted és kiforgatod a válaszokat.

Nem arról van szó, hogy minden munkanélküli (téged idézve) beképzelt és öntelt, hanem arról, hogy aki hónapok óta munkanélküli az nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy legyen munkája.

Mivel nekem kicsi babám van, a férjem pedig nem hoz haza többszázezret havonta én nem engedhetném meg magamnak azt a luxust, hogy hónapokig nem dolgozok.

2009. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Kedves 03-16 13:13! Talán a messzi munkahely nálunk azért nem probléma, mert még nem sivárosodtak el teljesen az emberek a nagy pénzhajszában. Én például azért nem tudnék messze munkát vállalni, mert idős szüleim vannak, akik gondoskodásra szorulnak, és nem akarnak onnan elmenni, ahol az életüket leélték. És a két gyerekemet sem szeretném kiszakíttani a megszokott iskolából, és a barátaiktól Meg egy újabb kérdés: Ha a férjem talál munkát, még nem biztos, hogy én találok, és vica versa....
2009. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

"Ma volt egy riport arról, hogy míg például Néemtországban, ha a családfő Frankfurt helyett Münchenben kap jobb állást, zökkenőmentesen lakóhelyet váltanak. "


Én is zökkenőmentesen felköltöztem Pestre miután meguntam hogy egész Heves megyében nem találok normális melót ahol meg is fizetnek.


Meg mondjuk kellett az is hozzá, hogy elvállaljak bármit. Nem húztam a számat ha autómosóban kellett dolgozni. Kemény volt, de legalább megfizették, és állandóan munkaerő-hiánnyal küszködtünk. Úgyhogy munka van, csak sokan két diplomával nem "alacsonyodnak" le oda hogy kétkezi munkát vállaljanak, inkább éhen halnak és sírnak, hibáztatják a kormányt, mer' az egyszerűbb.

2009. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

nem rendelkezek túl fényes iskolai végzettséggel(erre akkor jöttem rá,mikor elkezdtem suli után melót keresni!)szakmunkás+érettségi+teknikum

beadtam gyárakba a jelentkezésemet,és 3 nap múlva már fel is vettek,én marha gondoltam,hogy nem a sorra fognak beb@szni,és tévedtem...ígyhát nem volt mit tenni...rabszolgasors 4 éven keresztül,és ezt szó szerint kell érteni!!!!!!pofa befog,csak dogozik meg dolgozik mint egy robot és emellett még vágj jó pofát és tűrd el,hogy egy taknyos szakmunkás vagy 8 általános végzettségű majom beléd törölje a lábát...

nem gyengén volt megalázó!!!!!

4 év után egy kissebb idegösszeroppanást követően eljöttem...

aztán próbáltam színvonalas munkát találni...(ha-ha-ha...)

még itt is naív voltam...

aztán találtam munkát helyben(falun!)kis üzem,kis közösség,kis pénz,és kemény meló,színvonal alatt!!!!

hát fáj de kimondom:visszasírom még a gyárat...

ezek után gondoljon mindenki azt amit akar...

2009. márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
Én is vidékről jöttem fel Budapestre, itt igaz, hogy aki akar az talál munkát. De vidéken már egyáltalán nem biztos! Ha szerencséd van, lehet, hogy sikerül. De egyre nehezebb, ezt látom családon belül is. Főleg hogy sorban zárnak be a nagy gyárak. Az én szülővárosomban is most zár be az egyik nagy gyár, eddig is rengeteg volt a munkanélküli, most lesz kb. még 600 fő akit elküldenek, nem tudom hova fog ez vezetni :(
2009. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%
Az én apám 63! évesen pizzát hord. Rá van kényszerülve. Két hete műtötték mindkét lábát viszérrel, de már dolgozik. Agyérgörcse volt jó pár éve, folyamatosan jár kardiológushoz, mert fáj a szíve, már volt egy enyhe szívinfarktusa is. Amikor ott hagyta az egyik pizzériát gond nélkül talált másikat. Amikor ott felmondott, visszamehetett az előzőhöz. Kifogások, azok vannak! Lehet találni munkát annak, aki akar!!!!!
2009. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!