Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itthon segély, külföldön munka?

Itthon segély, külföldön munka?

Figyelt kérdés

Valóban vannak akik csinálnak ilyet és nem buknak le?

Hogy megigénylik a segélyt itthon, közben pedig külföldön dolgoznak? Itt olvastam pár napja egy ilyen kérdést.

Nem ítélkezni akarok, csak nem értem, hogy nem buknak le?


2011. máj. 28. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Majd lebuknak később, és fizethetik vissza a jogtalanul igénybe vett ellátást és a büntetést.

Isten malmai lassan őrölnek, az APEHé meg még lassabban; de azért őrölnek.

2011. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ha nem mondja senkinek, akkor az apeh honnan értesül róla mégis, hisz semmi köze két országnak egymáshoz ha az adó szempontjából nézzük?

Nem értem.

Én azért biztos nem mernék ilyen csinálni.

2011. máj. 28. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Abban az esetben nem buknak le kézbe kapják a fizetést. Amint bankszámlára kerül ez összeg már bukott is a dolog. Az EU országok között automatikus adatcsere van. Ez azt jelenti, hogy a külföldi adóhatóság kérés nélkül megküldi az APEHnak, hogy milyen bevételed van...
2011. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*ha
2011. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha külföldön nyit bankszámlát és semmi nem jön a magyar számlájára akkor szerintem ez titokban marad.

Kivéve, ha van egy rosszakarója :)

2011. máj. 28. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:
En belül mindegy milyen számlára rakja, akkor is tudnak róla. Talán Luxemburggal nincs még egyezmény..
2011. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg természetesen Svájccal sincs... (bár ők nem EU tag)
2011. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És hogyan oldják meg? Tudniillik ahhoz,hogy valaki rendszeres segélyt kapjon(aktiv k.nm fglk)28.700 Ft.Rendszeresen kell jelentkezni a munkaügyi központban,a családsegitőben állás ügyben.Akkor kéthetente hazajön?-vagy hogy??
2011. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem kell olyan gyakran.

Mikor pár éve munkanélküli voltam, 3 havonta kellett bejárnom a munkaügyibe.

2011. máj. 28. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:
De a családsegitőbe gyakrabban.Arról nem beszélve,hogy a közmunkára bármelyik pillanatban bárkit hivhatnak.Akkor mit csinál?Szóval ezt sokáig nem lehet eljátszani.
2011. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!