Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Terhesen, munka nélkül hogy...

Terhesen, munka nélkül hogy jár segély, gyes, gyed?

Figyelt kérdés

Nincs munkám, a TB-t fizetem magam után.

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok. Mire számíthatok Gyes és Gyed terén? Melyikre van jogosultságom így, hogy fizetem a TB-t?

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ilyen körülmények között kaphatok e munkanélküli segélyt?

Előre is köszönöm a segítséget.


2009. aug. 27. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyes mindenképpen jár ha jól tudom most 28500Ft.
2009. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a TB fizetés alatt a havi 4.500,- Ft fizetését érted akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít, másra nem. A gyes alanyi jogon járó munkaviszonyhoz nem kötött ellátás. Tgyáshoz, gyedhez függően attól, hogy mikor szülsz (2010.május 1 előtt vagy után) 180 vagy 365 nap munkaviszony kell a szülést megelőző két évben illetve a biztosítás fennállta alatt kell szülni. Munkanélküli ellátásra akkor tarthatsz igényt ha a munkanélkülivé válás előtti 4 évben legalább 365 nap munkaviszonyod volt.

(ha csak 200 napnyi munkaviszonyod van akkor is jár valami a munkaügytől de időben és összegben is kevesebb.)

2009. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, a 4500 Ft-ra gondoltam. Elvileg április végén szülök….ha késik a baba, akkor lehet, hogy átcsúszok májusra. De van 365 nap munkaviszonyom…egyébként egybe kell ennyinek lenni, vagy összeadódhat? Február vége óta nincs munkám, de előtte egy évig dolgoztam, meg az előtt is volt munkahelyem. Akkor az utolsó munkahelyemen kapott fizetésből számítják ki, vagy nem mert már rég megszűnt?
2009. aug. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!