Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet valamilyen negatív...

Lehet valamilyen negatív következménye ha GYED alatt aláírom a felmondást, vagy a közös megegyezést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A negatív következmény annyi, hogy nem lesz munkaviszonyod, illetve eleshetsz vele a végkielégítéstől. A gyerek 3 éves koráig a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat, neked igazából semmilyen érdeked nem fűződik ahhoz, hogy Te szüntesd meg a munkaviszonyodat.
2009. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Írtam kommentárt,de törölték...

Ez volt az előzmény,amit egyszer már feltettem kérdésben:"Szept.30-án szültem,augusztus 8-án dolgoztam utoljára. Márc.16-ig TGYÁS-t kapok,ezután szeretném megigényelni a GYED-et. Amikor eljöttem a munkahelyemről,a főnököm 2 hónap múlva bezárta a boltot,de állományban tartott mivel ugye nem rúghatott ki. Na most néhány napja felhívott,hogy igaz,hogy nem fizet utánam semmi járulékot,de a könyvelőjének havonta fizet utánam 4500 forintot a könyvelésért. Hogy ezt neki ne kelljen fizetni írjuk már alá közös megegyezéssel a felmondást és fizet nekem 20e forintot. Én ezt kevésnek tartottam,meg is mondtam neki. Erre berágott,hogy mit képzelek én,mert,hogy ez milyen jó ajánlat! Azt mondta ha nem írom alá becsődölteti a vállalkozását,hogy nehogy végkielégítést kelljen nekem fizetni... Mit tennétek? Aláírnátok? Vagy csak azért se?!?" Azóta annyit változott a helyzet,hogy megkapnám a 2 havi végkielégítést,ha aláírom a felmondást.

2009. márc. 16. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne Írd alá semmiképpen.

Mert több hátrányod lesz.

Pl: végkielégítést nem kapsz ,esetleg magad után kéne fizetned a 4500 Ft-ot

munkanélküli segélynél is vannak hátrányok, ..stb

Szóval sok sok hátránya van ha alá írsz.

Légy bátos és ne hagyd magad megfélemlíteni. Ami jár az jár.

2009. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Légy bátor, és ne hagyd magad megfélemlíteni. Ami jár az jár.
2009. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam,pont ezért tartunk a 2 havi végkielégítésnél.7 évig voltam náluk.Ennyi járna egyébként is. Azt már kiderítettem,hogy csőd esetén is jár a végkielégítés,és elvileg szeptemberben meg is szünteti az öreg a vállalkozást. A munkanélkülitől még messze vagyok,járulékot pedig tudtommal nem kell fizetni gyed alatt.
2009. márc. 16. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod, nem kell fizetni járulékot, csak a bevallást kell küldenie a könyvelőnek. De ha esetleg lesz még a vállalkozás amikor neked lejár a GYES-ed is, mielőtt leszámoltat ki kell fizetnie a GYES első évére járó fizetett szabadság megváltását is, és esetleg a ki nem vett időarányos szabit arra az időre amig dolgoztál. Téged csak hátrányosan érint ha aláírod. A munkáltatódnak az ő baja, ha ilyen szerződést kötött a könyvelőjével, hogy 1 ember után havonta fizet 4500 Ft-ot 0-ás bevallásért is. Gratula a könyvelőnek!
2009. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi igaz ebből a könyvelős sztoriból. Azért ahhoz túlságosan régóta ismerem az öreget,hogy minden szavát készpénznek vegyem. Nem tudom miért zavarja ennyire,hogy még mindig az alkalmazottja vagyok,hiszen semmilyen járulékot nem fizet utánam. De ha szeptemberben tényleg megszünteti a vállalkozást akkor is jár a végkielégítés,nem!? Várjam meg amíg ezt megteszi? Ezek után nem bánnám ha már megszabadulnánk egymástól...
2009. márc. 17. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van, járna még neked a szabadságmegváltás is.

Viszont az, hogy azt mondta, hogy kifizeti a két hónap végkielégítést én a mai világban nem venném készpénznek. Szóval előbb fizessen, utána aláírnám. Talán.


Azt ne felejtsd el, hogy a GYED, GYES letelte után el kéne menni dolgozni. Azt nem tudom, hogy ilyenkor is érvényes-e az, hogy X. hónapig nem jár neked munkanélküli segély, ha te mondasz fel. Ennek nézz utána, mielőtt bármit aláírsz.


Egyébként meg baromira nem értem a munkáltatód: ha úgyis megszünteti a céget, akkor nem mindegy az a pár ezer forint, amit még ki kell fizetnie a könyvelőnek? Lehet, hogy én vagyok túl bizalmatlan, de akkor minek a sietség? Nem lehet, hogy egyszerűen csak meg szeretne tőled szabadulni?

2009. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem mire fel ez a nagy sietség. Össz-vissz 11 évig voltam náluk... Mondjuk mióta a 2 havi pénznél tartunk már annyira nem sürgős neki,hogy aláírom-e. Azóta még csak fel sem hívott.Na nem mintha annyira hiányozna ezek után...
2009. márc. 18. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!