Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érettségi után, két iskola...

Érettségi után, két iskola között semmi esély legálisan diákmunkára?

Figyelt kérdés

Lennének helyek, de mindenhonnan elküldenek, hogy nem vállalhatnak, mert én most "nem tanulok sehol" ..

Annyira idiótán van ez megoldva, pont egyetem előtt -amikor a legtöbb pénz kellene- nem lehet munkát vállalni ... legálisan. :S


2011. jún. 24. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

tudtommal a diák október valahanyadikáig érvényes



vagyis érettségi befejeztétől nyáron kellene h engedjenek dolgozni..

2011. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fürge Diák honlapjáról idézem ezt:

"Középiskolások nappali tagozatos jogviszonya a beiratkozástól a kiiratkozásig, vagy az írásbeli érettségi vizsga első napjáig tart. Az érettségit követő nyáron akkor tudsz nálunk munkát vállalni, ha nyilatkozol arról, hogy jelentkeztél felsőfokú tanintézetbe, és szeptemberben ott folytatod tanulmányaidat. "

2011. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos fürgediák nincs ebben a városban ahol lakom, viszont van más, ott pedig azt mondták, hogy lehet,hogy én jelentkeztem felsőfokúba, de az nem garancia arra, hogy felvesznek (azt már nem nézik meg, hogy 120al több a pontom mint tavalyi határ)


Egyébként én úgy tudom, hogy az iskolalátogatási papír csak e hó végéig érvényes.


Mondták azt is, hogy amikor majd felvesznek a felsőfokúba, akkor majd kérjek onnan iskolalátogatásit, és augusztus eleje körül már mehetek dolgozni, de hát akkor nekem már nem jó :S lesz gólyatábor meg ki is kéne költözni valamikor, szóval pont ezekre kéne a pénz, de hát egyszerre nem csinálhatom őket.

2011. jún. 24. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:
sajnos ez patthelyzet:s
2011. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a diákigazolványod matricája határozza meg, hogy az iskolád tanulója vagy.

Azt kiélvezheted október 30-ig, amíg le nem jár és esetleg nem tanulnám máshol tovább.


Akkor vagy iskolázott, ha a beiratkozás és a kiiratkozás közötti időszakban vagy.

Tehát, mivel leérettségiztél idén, így az iskolai jogviszonyod a ballagásod, de legkésőbb a 12. évfolyam záró bizonyítványának az időpontjában lejárt.

Onnantól kezdve nincs jogviszonyod az iskolával.


Ez elég szr helyzet, de ettől függetlenül szoktak alkalmazni érettségi után lévő diákokat nyáron.

2011. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan meg lehet oldani valahogy! Nekem az egyik barátnőm iratott tanulói jogviszony igazolást mert a sulijukban volt egy ugyanilyen nevü lány. Minden további nélkül elfogadták és dolgozhattam.

De rendes melót is vállalhatsz pár hónapra, bárhol.. strandra és szállodákba pl folyamatosan keresnek most nyárra mindenféle munkakörbe dolgozókat.

2011. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
őrködéses meló, vagy konyhai kisegítő, vagy valami mezőgazdasági betanított munka , vagy hasonlók, vagy idényszerű munkák. ha dolgozni akarsz szar melót igaz, de találsz. El kell menni , megkeresni a főnököket, megdumálni a dolgokat és mihamarabb élesben megtanulni a munkát, hogy nyugis legyen az ott eltöltött idő.
2011. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem is év végéig tart ugyan úgy a jogviszony... mmint aug 31. engem is elhajtottak most, de be fogok menni az iskolába, s rákérdezek, hogy hogyan van ez...
2011. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!