Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 14 évesen már lehet nyári...

14 évesen már lehet nyári munkát vállalni szülői engedéllyel? Ha nem, akk mivel tudnék pénzt keresni ennyi idősen? Augusztusban leszek 15, év közben esetleg milyen munkát tudnék vállalni tanulás mellett?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
A diákmunka alsó korhatára 16 év, szóval sajnos nem!
2011. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Mi bnőmmel mentünk diákszövetkezethez, a 16 évünkkel elhajtottak minket, hogy a neten regisztráljunk meg mindenhülyeség... Szerintem téged is elküldenének, ráadásul ilyenkorra már rég betöltik a munkákat.

Suli időben meg ennyi idősen még nem dolgozhatsz, asszem 16éves kortól lehet 4órásban egy nap, de az sem biztos..

Azt viszont megpróbálhatod, hogy idős néniknek bevásárolsz, befizeted a számlájukat, kiváltod a gyógyszereiket, leviszed sétálni a kutyájukat.

16/L

2011. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
21%
Én dolgozok./vagyis dolgoztam:P 15 vagyok feketén egy ismerősömnél.Hülye kütyüket kellett gyártani fúú de utáltam ott is hagytam mert nagyon keveset fizetett.Majd jövőre megyek legálisan:D
2011. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
15 évesen TUDSZ dolgozni vagyis lehet mert nyári szünet van viszont ha nincs iskolalátogatásid akkor esélytelen :)
2011. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14 évesen legálisan: vatera/teszvesz ill ha szakközépiskolába jársz, akkor szakmai gyakorlat

15 évesen legálisan iskolai szünetben szülői engedéllyel és iskolalátogatásival diákmunka - csak nappal

16 évesen legálisan iskolaidőn kívül diákmunka (tehát hétvégén és délután, éjszaka nem foglalkoztathatnak) - iskolalátogatásival

18 éves kortól rendes munkaviszony ill. ha diák vagy akkor iskolalátogatásival akár éjjel is dolgozhatsz diákmunkán

2011. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
iskolalátogatásit az iskolatitkártól kérhet akár augusztusban is ;)
2011. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
csak mindenhonnan el fogják hajtani 15 évesen..Valahol még a gyümölcsszedéshez is kikötik, hogy legyél 18 éves. Ha nincs ismerősöd aki munkát adjon szinte esélytelen, hogy dolgozhass.
2011. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

16:42

hogy érted hogy :Vatera/teszvesz?:D

2011. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy új törvény született erről és az alsó korhatár 14
2012. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!