Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvehetik a bérpótló juttatást...

Elvehetik a bérpótló juttatást ha önhibámon kívül nem tudnak közmunkán foglalkoztatni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy csak fizikai munkákat tudnak felajánlani, de ezekre orvosilag alkalmatlan vagyok. Ha viszont emiatt nem lesz meg a 30 ledolgozott munkanapom, akkor is elvehetik a juttatást?
2011. júl. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha az orvos igazolja az alkalmatlanságot, akkor rendszeres szociális segélyre vagy jogosult.Annak összege 25650Ft.Kevesebb, de a semminél több.
2011. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a felajánlott munkára alkalmatlannak talált az orvos, még nem leszel jogosult rendszeres szociális segélyre.

A mostani törvények szerint el nem veszik a BPJdet, de a következő felülvizsgálatkor ha nem lesz meg a 30 napod, akkor nem leszel jogosult a BPJre.

Az önkormányzatnak nem kötelessége közmunkán alkalmazni a BPJseket, tehát ez nem befolyásolja a BPJre való jogosultságod.

""a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben, a bérpótló juttatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban


ea) közfoglalkoztatásban vett részt, vagy


eb) keresőtevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát - folytatott, vagy


ec) munkaerő-piaci programban vett részt, vagy


ed) az Flt. szerinti, és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben vett részt, vagy az ilyen képzésben való részvétele folyamatban van.


(3) A (2) bekezdés e) pontjában meghatározott 30 napos időtartam számításakor az eb)-ed) alpontok szerinti tevékenységeknek a felülvizsgálat időpontját megelőző évben teljesített időtartamát össze kell számítani. Amennyiben a jogosult az e) pont szerinti feltételt így sem tudja teljesíteni, a 30 nap számításánál a közérdekű önkéntes tevékenységének időtartamát is figyelembe kell venni."

[link]

Aktív korúak ellátása.

Ha nem tudod munkaviszonnyal, egyszerűsített foglalkoztatással, közmunkával, képzéssel összeszedni a BPJhez szükséges időt, akkor javaslom, hogy egy ismerősöd jelentsen be háztartási munkára 1 hónapra. Ez adó és járulék mentes mind a foglalkoztató, mind a foglalkoztatott részére, mindösszesen havi 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetni. Itt olvashatsz róla részletesen: [link]

2011. júl. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Köszönöm az infókat, de sajnos a legutolsó link amit megadtál, nem elérhető. Nincs esetleg egy másik?

2011. szept. 12. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg ezen a linken: [link]
2011. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbáld ezen: [link]
2011. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utolsó megint nem hozza be, kérd ki ezt: [link]

és a címszűrőbe írd be, hogy háztartási.

2011. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tavaly végül is sikerült önkéntes munkán megszereznem a 30 napot, de most megint bajban vagyok, mert jó lenne tanulni valamit, de nem tudom hogy az OKJ-s képzések beleszámítanak-e. A 6 hónapot bőven túllépik. Olvastam hogy Flt. szerint meghirdetett képzések esetére érvényes ez, de hogy az Flt. micsoda, nem tudom. Érdeklődjek a munkaügyi központnál telefonon? Addig még megvárom a választ, ha valaki járatos ebben, előre is köszönöm!
2012. szept. 6. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!