Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy segítsek a...

Mit tehetnék, hogy segítsek a családomon?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, anyukám eddig egy rehabilitációs cégnél dolgozott 6 órában (havi 42 ezerért..), de most lecsökkentették a munkaidejüket 4 órára, szóval még ennyit sem fog kapni... Apukám le van százalékolva, beteg.. Van egy bátyám, aki közmunkán van, de a fizetése nagy részét cigire és benzinre költi, anyának nem is ad belőle, sőt sokszor ő kér anyától.. Nekem még egy évem van a középsuliból, mert 5 éves szakon vagyok. Szeretnék majd továbbtanulni, de nagyon félek, hogy nem lesz miből.. Hiszen ilyen anyagi háttérrel hiába vesznek fel államira, úgy is nagyon sokba fog kerülni minden.. Vidéken lakom, 60 km-es körzetben semmilyen (diák)munkalehetőség nincs, bár eddig sikerült dolgoznom pár hetet, azt is nagy szerencsével, és 60 km-re innen... De már nem tudok menni, sajnos.. Nagyon sajnálom anyukámat, hogy szinte éhbérért dolgozik, és ez csak rosszabb lesz.. De semmi lehetőség nincs a környéken, szóval még csak segíteni sem tudok :S Szerintetek?...
2011. júl. 26. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szegénységben éltek, akkor gondolom anyukád elintézte:

-rendszeres gyermekvédelmi támogatás,

-rendkívüli gyermekvédelmi támogatás,

-lakásfenntartási támogatás,

-közgyógy,

és hasonló segélyeket.

Mondjátok le az internetet és spóroljatok, amit tudtok.

Kaja, ruha, mosószer,stb.

MC Donald's nincs a környéketeken? vagy miért nincs diákmunka? Hol laksz? Hol érdeklődtél?

2011. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Regisztrálj az Amwaybe, építs fel egy 21%-os üzletet, és havi 300.000-rel ki tudod egészíteni a családotok bevételét. Ne törődj a károgókkal, amíg ők nem mutatnak neked egy jobb lehetőséget. (Nem fognak).
2011. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kedves első! nem kapunk ezek közül a segélyek közül semmit, mert elvileg pl. a gyermekvédelminél meghaladja a jövedelem a korlátot pár száz forinttal...
2011. júl. 26. 20:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h az amway nekem való lenne, nem vagyok üzleti beállítottságú... :S
2011. júl. 26. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hogy haladja meg? 42.500ft/fő a bevételetek? Akkor pedig nem is álltok annyira rosszul szerintem.
2011. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!