Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy személytől örökölnék a...

Ha egy személytől örökölnék a halála után, akkor lehetséges az örökséget még életében követelni/megszerezni tőle?

Figyelt kérdés
Tehát bírósági úton. Hallottam, hogy régen volt ilyen, de nem tudom, hogy most hogyan működik.
2011. aug. 2. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Hehe. Ez az év vicce.

Egy biztos: én egy büdös fillért nem hagynék rád.

2011. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első, az a kérdés, hogy lehetséges-e. Te meg mindjárt beleképzeled, hogy a jóhiszeműen engem felnevelő szüleimmel akarok kiszúrni. Egyébként apámról van szó, ha annyira érdekel, és nyilván jó okom van rá, de nem fogom ide kiteregetni a családi problémákat.
2011. aug. 2. 09:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem létezik, mert bármikor még életében hagyhat végrendeletet, hogy téged kizár belőle és akkor csak a köteles rész jár. Azt nem tudnád bebizonyítani, hogy ő valóban rád hagyná az örökséget, mivel simán a bíróságon is mondhatja azt, hogy ő végrendelkezik és semmit nem akar rád hagyni. Ilyenért perelni a legnagyobb hülyeség lenne, és felesleges.
2011. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"és nyilván jó okom van rá"


Nyilván mindenkinek jó oka lenne rá! Nekem is tök jó okom lenne, hogy megszerezzem a te apád vagyonát!


Szerencsére viszont a jogot ennél értelmesebb emberek alakították, és védik apádat és az ő vagyonát a sok jó októl...

2011. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És te tudod, milyen ember apám? Tudod, milyen volt a családjával? Már mondtam, hogy nem fogom kiteregetni a családi szennyest, de te sem védenéd ha ismernéd.
2011. aug. 2. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nekünk kell védeni, védi őt a jog helyettünk is. Úgyhogy "csak" a halála után örökölhetsz, ha ki nem tagad addig.
2011. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"És te tudod, milyen ember apám? Tudod, milyen volt a családjával?"


Akármilyen is, attól még nem gondolhatod komolyan, hogy meg akarod fosztani a vagyonától! Mégis milyen alapon? Miért gondolod, hogy az neked jár!? Komolyan mondom, inkább azt érdemelnéd, hogy még életében eljótékonykodja a vagyonát!

2011. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!