Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köztartozásnak minősül a...

Köztartozásnak minősül a magánnyugdíj-pénztári tagdíj tartozás? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amikor egyéni vállalkozó voltam, akkor nem tudtam fizetni ezt a részét a járulékaimnak. A többi része 0-ás, tehát más járulékkal nem tartozom. Visszaléptem az állami rendszerbe, de ez a tagdíjtartozás ugyanúgy mint magánnyugdíj-pénztári tartozás jelenik meg az ügyfélkapumon. Már több, mint 1 éve nem vagyok egyéni vállalkozó, viszont érdekelne, hogy ha köztisztviselőnek jelentkezem (ugyebár nem lehet köztartozásom), hogy ez a tagdíj nem kifizetése (nincs miből, mert BPJ-n vagyok) az köztartozás? Mert végül is az a saját nyugdíjam rovására megy és nem az államnak nem fizettem. Vagy valamikor át fogják sorolni állami tartozásnak a tagdíjtartozást? Az világos, hogyha egy munkáltató nem fizeti a tagdíjat, akkor nem a munkavállalónak lesz tartozása, hanem a munkáltatónak és próbálják rajta behajtani, de az én esetben én voltam a saját magam munkáltatója, mint egyéni vállalkozó, de mint olyan megszüntem létezni. Akkor ez most befolyásolja a köztartozásom meglétét?
2011. aug. 5. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóként személyes felelősséged volt. A magánnyugdíj-pénztári rászed megnemfizetése pont olyan tartozás, mintha ÁFA-t, vagy SZJA-t nem fizettél volna meg. Egy előírt járulék, amelyet az APEH felé, az erre rendelkezésre álló célszámlára kellett volna megfizetned. Ezt nem tetted meg, ezért pótlékolni fogják a megfizetéskor, és a megnemfizetésig köztartozó vagy, nincs nullás adóigazolásod.

Tehát köztisztviselőként, ahol előírás a köztartozás-mentesség, csak a közterhed megfizetését követően leszel jogosult elhelyezkedni.

2011. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint hiába lenne végre állásom ennyi idő után, ez sem lesz. Addig amíg meg nincs állásom, nincs miből befizetnem.:( Ez egy ördögi kör.:(
2011. aug. 5. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Adók módjára behajtandó köztartozás. Mikori? Ha mondjuk 2005-ben keletkezett, és utána megszűnt a vállalkozás, akkor elévült július 1-én.
2011. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bemész az APEH-be és kérsz rá részletfizetést. Az átütemezett köztartozás nem minősül lejárt határidejűnek. És máris "meg van oldva" az, hogy dolgozhass, és fizetni is tudj.
2011. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem pénteken a részletfizetésről, de azt mondták a telefonba, hogy pont csak a magánnyugdíj-pénztári tagdíjra nem lehet, minden más járulékra lehetne.:(
2011. aug. 6. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne telefonon, menj be, és akkor kérj átütemezést, vagy fizetési határidő módosítást. Valamit ki fogtok tudni találni!
2011. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam bent a héten, és azt mondták, hogy ez ügyben nem tehetnek semmit, nincs részletfizetési lehetőség sem az MNYP tagdíjra. Így úgy néz ki, hogy az összes ilyen jellegű állást bebuktam, mert amíg nincs jövedelmem, addig nincs miből kifizetnem feléjük.:(
2011. aug. 14. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezéskor nem kérnek nullás igazolást, csak a bizonyítványaidat, meg tiszta erkölcsit. Papírokat csak akkor kérnek, mielőtt kineveznek. De ilyen igazolást tőlem nem is kértek soha, csak a kilépőpapírjaimat meg a TB kiskönyvemet...
2011. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!