Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel hány év után évül...

Diákhitel hány év után évül el? Vízumot a tartozás ellenére kaphatok?

Figyelt kérdés

Ha felveszem a diákhitelt, lediplomázom és külföldre utazom, közben pedig nem fizetem a törlesztő részleteket, távozásom után hány évvel évül el?


Vízum, illetve munkavállalási iratok igénylésénél felmerülhet problémaként a diákhiteles tartozásom?


2011. aug. 24. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig tartozásod van, addig nem kaphatsz vizumot
2011. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem évül el a tartozásod.


OFF

Elég paraszt dolog amit tervezel.

2011. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, még nőni is fog a tartozás, nemhogy elévülne.
2011. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Hehe, remélem ráterhelik mindenedre kamatos kamattal, kiélvezni jó volt, mi? Tipikus kispályás senki.....
2011. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem évül el. Vízumot kaphatsz, sztem még ha BAR listára tesznek, akkor is. De Magyarországon azonnal az egész összeget követelni fogják, és egy összegben, ha felmondják a szerződést.


Elég piti dolog ez a kérdés, nőjél fel.

2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a neten, már sokan megcsinálták ezt!

Ha valóban ezt akarod tenni, akkor a köv.re is fel kell készülnöd:

1. angol+min.1nyelv folyékony nyelvtudás!

2. anyádon kívül senki se tudja, hová fogsz lelépni, melyik ország

3. vezesd félre a hatóságokat, pl. bejelented, hogy Svédben vagy, közben Ausztráliába repülsz

4. csak nagy ritkán, látogatóba jöhetsz haza, titokban és vonattal/busszal a határtól, nem repülővel - mert ott névre szóló jegyek vannak, így a Bécsből való gyorsvonatozás a legjobb, a jegy "névtelen"

5. semmilyen vagyonod nem lehet MAO-on, nem is örökölhetsz

6. kapcsolattartás anyával levélben, mama égesse el a levelet a rajta lévő címmel utána

7. mindent összefoglalva: tökéletesen el kell tűnnöd az országból, mintha nem is léteztél volna soha, mindent fel kell égetned magad mögött, a kapcsolataidat is, ha ez nem nagy ár neked.....jól gondold át. én ezeket csak annak javaslom, akinek a háttere olyan, hogy MEGÉRI NEKI mindezt hátrahagyni, a diákhitelt is, mint "mellékes" szar dolgot, csak AKKOR!

5,5 ÉV után elévül a diákhitel tartozás

2012. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a fentebbi vagyok. Hadd hozzak egy jó példát erre:


XY nak anyukája meghalt, csak egy alkoholista apja van, tesója nincs, a rokonok lesz@rják, nincs párkapcsolata, se gyereke, se lakása, se kocsija, nem is örökölhet, csak további adósságokat, jó állása sincs. Van viszont egy olcsó lepukkant mini albérleti szobája, némi félretett pénze és egy csomó diákhitel tartozása. A főnöke kirúgással fenyegeti, b@sztatja. XY nak mindenből elege lesz. Nyelveket kitűnően beszél, piacképes szakmája van, pl, mérnök és jelentkezik neten egy angliai állásra,felveszik. Kiutazik Bécsig vonattal, majd átszáll repülőre. Nem jön többé haza, nincs miért! Nem is beszél erről senkinek se, nincs kivel! Nem telefonál haza - nincs kinek. Senki sem tudja, hol van most - csak a régi albérletéből egy röpke hír, hogy elment örökre.... ennyi. Maga mögött hagy mindent, ahogy a diákhitelt is....

2012. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na a fentebb említett esetben lehetne így "csalni" ha akarsz, máskülönben nem éri meg....nekem nincs hitelem, de ha tartozék, fizetnem kellene, mert szerződésben örökölni fogok egy házat, és nem akarom, hogy elárverezzék...
2012. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs az offért előre is.


Azt úgy lehet, hogy az embernek diákhitel tartozása van, de kimenne külföldre - mert itthon nem kap munkát -, és onnan utalja a törlesztését? Vagy ki sem engednek, és akkor életem végéig küldik a levelet?

2012. jún. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!