Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre, hogyan...

Felvettek egyetemre, hogyan tudom mellette előkészíteni a jövőmet?

Figyelt kérdés

Az lenne a "problémám" hogy felvettek nappali tagozatra egyetemre, és elgondolkoztam hogy mire elvégzem 25 éves leszek és hát ennyi idősen az ember már nem akar a szülei nyakán élősködni. Az önállósághoz viszont komoly tőke kell hitelben nem akarok gondolkodni mert a mai világban nem jó annyira függeni a gazdasági helyzettől, de ha egyetem után nekiállok összespórólni a lakásra/házra valót kb. 30 évesen tudok kiköltözni itthonról. Az lenne a kérdésem van e valami lehetőség hogy 5 év alatt amég elvégzem az egyetemet összetudjak gyűjteni valamiféle kezdő tőkét hogy zökkenőmentesem viszonylag rövid idő alatt önállósodjak miután elvégeztem az egyetemet? gondolok itt befektetésre lekötésre bármire (jelenleg 200.000 Ft-al rendelkezem.) Tudom hogy mehetek albérletbe is de az az igazság hogy kezdő fizetéssel ha az ember albérletet is fizet nem tud félretenni későbbiekben történő lakás vásárlásra , építkezésre , így megakad egy bizonyos anyagi szinten.

Elnézést kérek ha egy kicsit hosszúra sikerült , és élőrre köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 8. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett teljes munkaidős állást nem nagyon fogsz tudni bevállalni, részmunkaidőben pedig egyetem mellett vagy vendéglátásból (kevés pénzért), vagy ha lány vagy másból (több pénzért)tudsz félretenni..

200k forintot is be lehet fektetni, de azt hogy beteszed a bankba vicc kamatért felejtsd el..

2011. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen Bankba nem szeretném betenni mert utána érdeklődtem én is (OTP) semmiképp nem éri meg olyan minimális a kamat. Elgondolkodtam a telekvásárláson is de ha még össze tudnék szedni 300.000 Ft-ot(perpillanat ennyi a lehetséges pár hónapon belül ha eladom pár értékesebb dolgom) még úgy sem tudnék olyan helyen telket venni aminek 5 év múlva komolyabb értéke lesz amin még elgondolkodtam azok az értékpappírok de nemagyon értek az ilyesmihez, és nem akarok ugy járni hogy az összes pénzemet elveszítem mert nekem ez nem kevés pénz. Ja és elfelejtettem írni 20/F És köszi a választ! :)
2011. aug. 8. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

A legjobb befektetés egy tőzsdeszámlát nyitni szerintem. Menj el egy brókercéghez, és ott ki tudnak hozni jóval többet a pénzedből, mint a banki kamat, bár a nyereségedből adózni kell, és persze jutalék a cégnek.


Az is változó, hogy ki mennyit tud kihozni belőle, A Soros féle Quantum hedge fund éves 20%-ot hozott atlagosan. Ez biztonsagos, nem nagyon hazardiroznak, de nincs sem toke sem hozam garancia, az utolso evukben ok is buktak.


Aztan van olyan bróker aki havi 5%-ot céloz meg, olyan is van aki 10-et de az mondjuk mar merészebb...

Öcsém ezzel foglalkozik, nem nagyon volt még minuszos hónapja.


Szóval a bankokat kerüld el, a telekvásárlás meg?


A mostani ingatlanpiac amúgy is pang, és ha megszűnik a kilakoltatási moratórium akkor több 10, vagy 100 ezer ingatlan fog rázúdulni a piacra, ráadásul jóval értékük alatt. Ez még jobban le fogja nyomni az árakat, azaz ha te veszel most egy telket 300 ezerért, az könnyen csak a felét fogja érni.

2011. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ezeknek a Bróker cégeknek utána fogok nézni!
2011. aug. 8. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A moratóriumnak már vége, nem?
2011. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom meghosszabbították, de ha vége is akkor sem kezdődtek még meg a tömeges elárverezések, amik pedig 100% hogy el fognak, mert a bank nem hagyja veszni a tőkéjét.
2011. aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!