Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kis probléma van velem,...

Egy kis probléma van velem, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írtam,mert anyuka vagyok 1 éves lesz lassan a fiam és gondoltam ti,mint pénz beosztó szülők tudtok megoldást a problémámra.

Tehát a baj az,hogy párom szerint nem tudom beosztani a pénzt.nekem a havi jövedelmem 67e Ft,páromé 100-120e Ft.Ebből 25e Ft a hitelünk.havi rezsi kb 45-50e Ft.Fiamnak havi pelenka kb. 6e Ft (nem a legdrágábbat vesszük),tápszer 4,5e Ft,plusz bébiétel,tejpép,tea,és még ami esetleg bejön 20e Ft kb.Ha tudok én főzők rá,de persze ahhoz is meg kell venni az alapanyagokat.A konyhára szoktam költeni még,ugye,rendszeresen főzök,nagy ritkán rendelek oriflamet,tisztasági cuccok.Magamnak mint ruha max a duriból veszek,luxus dolgok kilőve.Utoljára egy 350 Ft-os körömlakkot vettem magamnak.Szeretnék venni pár hét múlva egy vízforralót,de persze nem a legdrágábbat,3 ezerért már lehet kapni,vagy még olcsóbban.Párom nem nagyon örül a dolognak,egyenesen ki van akadva,nem érti miért is kell az nekem,pedig már elmagyaráztam neki.Már 2 napja áll a bál itthon h szóróm a pénzt,és h jó lenne ha havi 25 ezret félre tennék.

valahol igaza van,mert tényleg nem tudom beosztani a pénzt,anno mikor a szüleim elváltak apum a pénzzel szeretett volna kompenzálni a dolgokat(ne értsétek félre,ő nevelt fel mert anyum elhagyott,igy akarta pótolni az űrt).Igy sose volt problémám a pénzzel,mindig mindenem megvolt,nem tudtam értékelni a pénzt.Belátom :( Sajnos ez a mostani életemre is kihat.Mit tudtok javasolni,hogy csináljam h jó legyen?Próbáltam már otthoni munkát keresni,de esélytelen.


2011. aug. 26. 09:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog amire felkaptam a fejem,hogy 1 éves lesz lassan a fiad,és tápszert és bébyételt adsz Neki! Azzal,ha azt adod neki,amit magatoknak főzöl kaját (persze minimális fűszerezéssel-már 8 hónapos kórtól ették a lányaim,és makk egészségesek!),már több ezret spórolsz! Nem tudom mennyiszer adsz tápszert a kicsinek,de azt sem kell egész nap a szájába adni! esetleg lefekvés előtt este.- de ha betölti az 1.évet,akkor adhatsz neki tejet is-ha nincs allergiás a családban!!

Már azzal is mennyit spórolsz,számolj csak!

A vízforralót én is feleslegesnek tartom!!!

Spórolni akarsz,ne költs olyanra,amire nincs szükségetek!!


Mi sokkal kevesebből a következő képen éltünk meg (persze félre tenni nem tudtunk,de nekünk nem volt lényeges!) :

Nekem a havi jöv: 71,a páromé 64 átlag. Nem írom mennyi minden fizettünk ebből,csak a végeredményt,a lényeget! Miután kifizettük a csekkeket,bevásároltunk 20 ezerért havonta: élelmiszerek (cukor,liszt,tészta,fűszerek,néha 2-3 üveg befőtt,zsír,étolaj,margarin,rizs,búzadara,stb....), pelenka,popsitörlő,tisztálkodási és tisztító szerek (csak a legolcsóbbak- kivéve a mosogató szer,az Jar.,sampont is Tescosat vettünk,deot is,)zsepi,wc papír (mindig mindenből a legolcsóbbat!) szemetes zsák...stb. Ami felesleges volt,az általában 2tábla 100 ft-os Tescos csoki. Húst is akkor vettünk,hetente 1X főztem húsos kaját,de azt 2 napra ! Répát is megérte megvenni,2kg-ot,azt feldaraboltam és fagyóra tettem. Ruhát egyáltalán nem vettünk magunkra,cipőt és zoknit,alsót csak akkor,ha muszáj volt!

Ezek után maradt 17-19 ezrünk,attól függ hogy kapott a párom fizut. Ezt az összeget leosztottuk a családiig,így maradt napi hol 500,de volt olyan hónap is (február) hogy 800 ft! Ezt költöttem napi szinten. Ebből csak kenyeret,kenyér mellé valót,friss főzni valót (tej,krumpli,hagyma...stb) kellett megvenni.+ ha betegek lettek,akkor ebből lett a gyógyszer finanszírozva,ha rokonokhoz mentünk,akkor ebből a pénzből vettünk nekik amit szántunk! (nincs közel rokon!!)


A gyerekeink már 8 hónapos koruktól azt eszik amit mi! Külön babateát sem vettem,1 éves koruktól isszák a citromos teát,amit magunknak főzünk.


Remélem,tudtam segíteni!


Üdv:2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
33%

Melyik volt a bunkó? Amelyik a kb 200.- forintos vízkőoldós megoldást javasolta a többezer forintos vízforraló helyett? Ja, gondolom a mosógépet is le szoktad cserélni, ha vízköves, a koszos ruhát meg kidobod, ugye? Ablaküveget is sűrűn cserélnek nálad, gondolom.

Ja, hát így elhiszem, hogy nem tudod beosztani a pénzt :D

2011. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: 1 éves korig kell forralni a vizet,utána már nem!! Addig meg kibírod,ha a gázon forr fel az a víz!


Nekünk sem egybe jött a pénz,2-3 részletben,de előre kiszámoltuk,hogy : ennyi a csekk,ennyi a bevásárlás,ennyi a bevétel,akkor naponta ennyit költhetek! Ehhez csak egy kis józan paraszti ész kell,nem egyetemi végzettség! Ne ijedj meg,inkább számolj Te is! hidd el,ha rám hallgatsz,akkor a férjed sem lesz kiakadva!


Az életben nem kellett spórolnom, mégis nagyon hamar belejöttem!


Sok sikert!

2011. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
100%

Szerintem egy hónapon keresztül írd fel pontosan mit vettél, (vagy tedd el a blokkot egy borítékba.) Hónap végén nézzétek át együtt, hogy mi volt olyan a vásároltak közül, ami tényleg nem fontos. Így a férjed látná, hogy mire megy el a pénz, és te is meglátnád, hol a hiba. Így az sem számít,hogy nem egyszerre kapjátok meg az összes pénzt.

Ez kicsit macerás, de nálunk bejött. Rájöttünk, hogy egy-két csoki, ilyen-olyan nasi, drága kenyérfeltétek...Szörp, söröcske.... és mér súlyos 10ezrekről beszélünk egy hónap alatt.

És érdemes az akciókat figyelni a szórólapokon vagy a neten, mert mondjuk öblítőt, popsitörlőt, pelenkát és még rengeteg cuccot meg lehet így venni és így is spórolhattok. Igaz egyszerre soknak tűnik, de megéri. És bébiétel helyett valóban próbálj a babának rendes ennivalót adni. Egyszerűbb és gazdaságosabb is.

2011. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Igen,sokat segítettél kedves lassan 3 gyerkőcös anyuka:)


Nincs tejallergiás a családban,de nekem a védőnő azt mondta h bő 1 év után ihat tehéntejet,és még nincs 1 éves sem.

Valaki azt mondja h hígítani kell még a 1,5%-ost is vki azt h nem.akkor hogyan?

ma pl frakfurti levest főzök,abból ehet a fiam?

2011. aug. 26. 10:42
 16/29 A kérdező kommentje:

"Anyám... Vízkőoldód nincs??? Olcsóbb, mint a vízforraló. Meg tudom érteni a férjedet, tényleg van veled valami gond..."


Ez a bunkó válasz!

2011. aug. 26. 10:50
 17/29 anonim ***** válasza:
30%

Én írtam, de nem látom, hogy mi volt benne a bunkó. Feltételeztem, hogy minimum 18 vagy. Ennyi idősen egy nő már tisztában van vele, hogy van olyan, hogy vízkőoldó, amit kifejezetten a vízkövek eltávolítására használnak az emberek. Gazdaságosabb, mint a villannyal működő, ki nem használható vízforraló.

És igen, gond van veled, ha nem érted, hogy mi a problémája a férjednek.

2011. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem 18 vagyok.

Senki sem tökéletes,te talán az vagy?

Tisztába vagyok h mi a gondja,hisz írtam is,h belátom h velem van a baj.Ezért kértem segítséget h mit tehetnék és hogyan.

2011. aug. 26. 11:00
 19/29 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Igen,ehet a fiad nyugodtan a frankfurti levesből is! Ennyi idősen a paprikás krumpliból is ettek,pörköltből 11 hónaposan! Ha sulymot sütöttem,azt is már 7 hónapos koruktól rágcsálták (az elsőnek ekkor még csak 1 foga volt félig kinőve).

Ami nem ajánlott 2 éves korig,az a kivi,pacal és köröm pöri,csokik,csipszek,szénsavas üdítők.

1 éves korától minden más adható! A tej is! Ilyenkor már nem kell hígítani sem! A korábbi hónapokban kell hígítani(pl.7 hónaposan,de nem tudom hogyan,mert soha nem kaptak tejet 1 éves koruk előtt,csak túrórudit,sajtot,joghurtot-de ezt sem napi szinten).


Üdv: a 2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
100%
Én sem tudom beosztani a pénzt. Hiába probálom és határozom el minden hónapba, ahogy pénzt kapok a kezembe már költöm is. Persze azt is inkább a gyerekekre nem magamra. Sajnos ez nevelési hiba szerintem és nagyon nehéz változtatni rajt. Én megértelek :)
2011. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!