Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahelyemről elküldtek,...

Munkahelyemről elküldtek, viszont nem fogadtam el és írtam alá a közös megegyezést, olyan szerződést kapok, ami rendkívüli felmondásos, de még azt sem kaptam meg és írtam elá, elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

"Ha a munkáltató ezt neked 2 napja jelentette be, akkor neked 2 napja megszűnt a munkaviszonyod."


Munkaviszonyt létesíteni és megszüntetni csak írásban lehet, és a munkaviszony megszűnésekor azonnal meg kell kapnod a papírjaidat, és a járandóságodat!

2011. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmit. Se papírokat, se pénzt. Röviden: március óta bevezették a 6 munkanapot. 3 műszakban dolgozom, úgy nézett ki, hogy szombaton olyan műszakba kellett mennem, amilyen a héten voltam. Délelőttös héten a vasárnap is kötelező volt. Múlt héten nem tudtam bemenni vasárnap, de szóltam is előre! Hétfőn pedig behívtak, hogy nincs szükség olyan emberre aki hátráltatja a cég haladását és mehetek a p....ba.

Nem akarok cirkuszolni, és sajnáltatni sem magam, de aki műszakolt, tudja milyen a 6. nap bemenni éjszakába vagy a hetedik napon felkelni hajnal 4-kor. Március óta ezt csinálom/csináltam.

2011. szept. 8. 14:23
 13/21 anonim ***** válasza:
59%
HIVATALOSAN NEM MONDTAK FEL NEKED, mi nem érthető abban, hogy munkaviszony felmondani csak írásban lehet, 2 napig nem mentél be, olyan adut adtál a munkáltatód kezébe, hogy még fegyelmivel is elküldhet!
2011. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. Én a következőt csinálnám. Mivel 3 napon belül igazolnod kell, hogy hol vagy, telefonálj be, hogy tegnapelőtt óta tp-en vagy. Meglátod mit mondanak rá. Ha kötözködnek, hogy már megszünt a mviszonyod, hivatkozz arra, hogy nem láttál sem papírt sem indokot.
2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%
Azt írod heti 6 napot dolgoztál. Be is voltál jelentve ennyire? Gondolom nem, szóval már ezért is tudnál a munkaügyre menni. Ráadásul ha ezért rúgtak ki akkor 2 legyet ütsz. De beszélj egy munkaügyis ügyvéddel.
2011. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem, hivatalosan 5 napot dolgoztunk. Két jelenlíti volt, az egyik a hivatalos a másik meg amiben a tényleges napokat írtuk.

Köszi mindenkinek a választ!

2011. szept. 8. 17:46
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugyanígy dolgozunk, 2 jelenlétit iratnak alá. Annak a másolatát kéne megszerezned, vagy lefotóznod amiben a valóban ledolgozott órák vannak.
2011. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Digo válasza:


Mi is ugyanígy dolgozunk, 2 jelenlétit iratnak alá. Annak a másolatát kéne megszerezned, vagy lefotóznod amiben a valóban ledolgozott órák vannak."


Arra nagyon szoktak ügyelni, hogy ne tudd lefotózni!

2011. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, itt is gondosan ügyeltek rá!
2011. szept. 9. 18:34
 20/21 anonim ***** válasza:
63%
Azért ha valakivel -aki még ott dolgozik- nagyon jó a viszonyotok, és bevállalja, megpróbálhatod lefotóztatni.
2011. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!