Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék RÁT-ot igényelni....

Szeretnék RÁT-ot igényelni. Nekem semmi jövedelmem nincs. Nemrég mentem férjhez, a férjem nettója 68. 062 ft. Nincs ház, nincs autó, semmi nincs. Ketten élünk albérletben. Kaphatok így RÁT-ot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz, mert az 1 főre jutó jövedelem meghaladja az öregségi nyugdíjminimum 90%-át.

Az egy főre jutótok: 68.062/1,9=35.822, az öregségi nyugdíjminimum 90%a: 28.500*90%=25.650.


"2) Az (1) bekezdés alkalmazásában akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs. Az aktív korúak ellátása tekintetében fogyasztási egység a családtagoknak a családon belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol


a) az első nagykorú családtag arányszáma 1,0, azzal, hogy a gyermekét egyedülállóként nevelő szülő arányszáma 0,2-vel növekszik,


b) a házas- vagy élettárs arányszáma 0,9,"

[link]

és

[link]

2011. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor én semmiféle támogatást nem kaphatok?
2011. szept. 11. 13:41
 4/4 anonim ***** válasza:
dehogynem kaphatsz. menj be a polgármesteri hivatalba
2011. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!