Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adóstárs tényleg csak közeli...

Adóstárs tényleg csak közeli hozzátartozó lehet?

Figyelt kérdés
Nekem olyan csak anyukám lenne, de ő azt mondta nem lesz. Az ügyintéző szerint, viszont a nettó 210-nek meg kellene lenni ahhoz, hogy elfogadják, hogy egyedül vagyok, vagy kell egy adóstárs. Nekem meg nincs meg annyi, így kell egy adóstárs, úgy tudom, csak közeli rokon lehet (szülő, testvér, nagybácsi, nagynéni, nagyszülő, házastárs) de egyik sincs, csak anyukám lenne, ő meg nem akar. Akkor most sose lesz hitelem, csak ha megházasodok? A fizetésemhez mérten arányaiban amúgy nem lenne baj vele, de az ügyintéző szerint, akkor is kellene, mert a 210 nincs meg.
2011. szept. 12. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Sőt, a férjemnek anno két adóstársat kellett vinni, engem és az apját. :(
2011. szept. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez remek. Itt vagyok a lakás árának valamivel több mint felével, vagy egy jónak mondható fizetésem, de férjem az nincs, alig van pár családtagom, anyám meg beint, hogy ő ugyan nem.. :(
2011. szept. 12. 01:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Különben azt nem értem, hogy miben más, ha megvan a kettő tíz? Mert akkor nem rúgnak ki? Hát a 160-ból is kifér a 30ezres törlesztő részlet.. :( Na mindegy.
2011. szept. 12. 01:12
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, ez afféle kockázatszámítás a bank részéről. Jól be akarja magát biztosítani. És ha te már nem vagy fizetőképes (mert pld. kirúgnak) akkor az adóstársat szólítják fel fizetésre. Épp ezért van az, h csak közeli hozzátartozó lehet, most képzeld el, ha a barátnődtől kérnék a pénzt...


Amúgy személyi kölcsönnél lehet idegen a kezes.. de adóstárs csak családtag. Mert akkor pld. jobban el tudják érni, hogy az anyukád lakására tegye a bank a kezét.. mert ehhez joguk van.

2011. szept. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

honnan veszitek ezt a marhaságot, hogy adóstárs csak közeli rokon lehet? ez egyáltalán nem így van...persze a gyakorlat az, hogy nyilván egy ismerősnek nem lesz az ember az adóstársa, max egy nagyon közeli barátnak vagy rokonnak, de egyáltalán nem kikötés, hogy rokon legyen az illető


kérdező: el kell menni hiteltanácsadóhoz, az megtalálja neked azt a hitelt, amit egyedül is felvehetsz...amúgy hány éves vagy? nem lehet, hogy az a probléma, hogy 25 alatt vagy?

2011. szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

"Az adóstárs fogalma


Ki az adóstárs?


Az adóstárs az a természetes személy, akivel a hitelintézet hitelszerződést vagy kölcsönszerződést köt, mely szerződés alapján, a hitelintézet a szerződésben meghatározott pénzösszeget az ügyfél rendelkezésére bocsátja, és aki ezen kölcsön összegét és annak járulékait a szerződés szerint visszafizetni köteles.

Az adóstársról bővebben


Jogi értelemben az adóssal megegyező az adóstárs, vagy adóstársak szerepe, de a bankoknál eltérő kockázati megítélés alá eshetnek.

Jellemző adóstárs a házastárs, illetve élettárs.


Arról, hogy adóstársként más személy (pl más családtag, vagy akár teljesen idegen személy) elfogadható szereplő e a bank számára, a belső szabályzat rendelkezik.

Létezik kötelezően bevonandó adóstárs (ilyen például a házastárs), fizetőképességet javító adóstárs (ilyen a szülő, aki ezzel segíti a gyerekek lakáshoz jutását), illetve technikai adóstárs. Ez utóbbi tipikus példája a haszonélvező."

[link]

2011. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ok, hogy belső szabályzat rendelkezik, de egyik bank sem engedi meg, hogy a barátnőd legyen az adóstárs!!! Mind ragaszkodik a közeli hozzátartozóhoz. Csak tudom, 9 bankot jártunk végig, mire a 9.nél felvettük a lakáshitelünket, szerencsére forint alapút.
2011. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
érdekes, számtalan párt ismerek, ahol a barát-barátnő az adóstárs
2011. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, elmúltam 25 már, az nem baj. Az a baj, hogy magam nem fogadnak el, az az egy, aki segíthetne, hogy megkapjam a hitelt az nem akar.
2011. szept. 12. 12:33
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
ne haragudj, de ha én lennék az anyád én sem venném a hiteledet a nyakamba, gondolom, neki is van elég fizetnivalója
2011. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!