Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó online tőzsdejátékot...

Jó online tőzsdejátékot tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

Kiszeretném próbálni magam a tőzsdézésben. Igazából nem szimulátor programot keresek, mert abból találtam egy csomót. Valami olyasmit keresek ahol a tagok csereberélhetnek egymás közt, valós részvényárak alapján.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. szept. 18. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, de értelme sem lenne.

Regisztrálj be valamelyik cégnél egy demó számlára és ott próbálkozz, annak van értelme, mert az olyan, mint a valóság.

Pl ha a forex érdekel, akkor én ezt javaslom:

[link]

2011. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát én épp attól tartok, hogy ilyen demó számlákon lehet generálnak nekem mesterséges tranzakciókat. Az úgy meg nem lenne túl valóságos. Bár nincs sok tapasztalatom, de épp ezért keresek valami ilyesmi "játékot" ahol mindenki a saját malmára próbálja hajtani a vizet, mert ugye a rendes tőzsdén is ez megy.

Mindenesetre köszönöm a választ, lehet benézek az oldalra amit javasoltál, bár forex annyira nem vonz.

2011. szept. 18. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:

"Hát én épp attól tartok, hogy ilyen demó számlákon lehet generálnak nekem mesterséges tranzakciókat."


Nem, a demó számlákon ugyanazt a rendszert, ugyanazokat az árakat látod, mint az éles rendszeren. Pont ezért olyan, mint a valóság.


"mindenki a saját malmára próbálja hajtani a vizet, mert ugye a rendes tőzsdén is ez megy"


Nem tudom mire gondolsz, de nem ez megy a tőzsdéken. Egy kisbefektető nem tudja befolyásolni a piacot, maximum a nagy bankok, befektetési alapok.

2011. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy valós adatokkal dolgoznak a demó számlák, nem így értettem. De, teszem azt ha a demó számlán belül csak én mozgok, és a szerver egy bizonyos algoritmus alapján fogja "megvenni" az én általam meghirdetett ajánlataimat, akkor az egyáltalán nem lesz valóságos. Vagyis ezért keresek olyan helyet, ahol húsvér emberek döntik el, hogy kitől mennyiért vesznek, kinek mennyiért adnak el.

Az, hogy mindenki saját malmára hajtja a vizet úgy értem, hogy verseny van a piacon. Mindenki a lehető legnagyobb haszont akarja elérni. De ha ezt a gazdasági motort egy számítógép vezéreli akkor ez a versengés is kiesik ebből a modellből, ami szerintem elég fontos.

Lehet rosszul gondolom amiket leírtam, de nekem ez jön le józanparaszti ésszel.

2011. szept. 18. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem jól látod a dolgokat.


Az ár, amit egy demószámlán látsz, az egy valós piaci ár, amit a valódi emberek, illetve az általuk generált kereslet/kínálat határozott meg.

2011. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, de ha teszem azt, veszek egy részvényt $1-ért, ami késöbb $2-t ér, akkor elméletben kerestem ugye $1-t. Ezt nem szokás mondjuk úgy meghirdetni, hogy alacsonyabb legyen mint az aktuális értéke. Mondjuk a példa kedvéért legyen $1.9. Így ha ennyiért adom el, akkor az igaz, hogy csak 0.9-et profitál, de nyilván az én ajánlatom jobb, mint azé aki 2-ért, vagyis az aktuális áron akar megválni a részvényétől. Tehát ez a fajta versengés nincs jelen a tőzsdén?
2011. szept. 18. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs. De miért is adnád el $1.9-ért ha van $2.0-ért is vevő?
2011. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, hogy mindenképp legyen rá vevőm. Mi van ha aznap nem sikerül vevőt találni és másnap már csak 1.5-öt fog érni? Akkor buktam 0.4-et ugye. (Már ha az 1.9-es példánál maradunk.)Nem?


Amúgy köszi a segítséget! Ment a pont.

2011. szept. 18. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem nagyon nem vagy képben ezügyben, hogy hogyan működik. Ha van egy piaci ár, az ezt jelenti, hogy ott van vevő és eladó is. Ahol a piaci ár van ott tudsz venni vagy eladni, nem alatta, nem felette.
2011. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, rájöttem, hogy hol a galiba. Rosszul értelmeztem az ajánlati könyv szerepét. Azt hittem ezek az ajánlatok bármikor aktuálisak, de visszaolvastam és tényleg csak akkor érvényesek, ha a piaci ár eléri a megadott értéket.


Mondjuk nem értem, hogy miért csak az aktuális árak alapján lehet kereskedni...

2011. szept. 18. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!