Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell egy hónapban...

Mennyi pénz kell egy hónapban kajára?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyit kerestek, és ebből mennyi pénzt költötök kajára? Spóroltok-e vagy sem? Hány főre vásároltok? Azért vagyok kíváncsi, mert én nagyon sokallom a kajára kiadott pénzt, és kíváncsi vagyok, hogy ti mennyiből jöttök ki, milyen gyakran főztök, mennyire esztek változatosan? Nagyon örülnék ha 4-5 sorban kifejtenétek, előre is köszönöm!!! :)
2011. szept. 22. 18:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és még valami, engem úgy dühít, hogy xx napon át azért dolgozom, hogy legyen pénz kajára :S
2011. szept. 22. 18:57
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi ketten vagyunk, kb. 40000 ftot költünk kajára egy hónapban, de lehet hogy többet. Minden nap eszünk főtt ételt, a hónap elején sokszor rendelünk (amiről sűrgősen le kéne szokni), de általában főzni szoktam. Változatosan eszünk, hetente többször eszünk húst például, mert nagyon szeretjük, tésztaféléket úgyszintén, főzelékeket stb. Nem vagyunk levesesek, azt nagyon ritkán eszünk, akkor is csak vagy rendeljük vagy smack levest veszünk. Ketten keresünk 150e ftot, plusz fejenként 17300 ft kajabónt, és albérletben lakunk.
2011. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy agglegény válasza: naponta veszek 6-7 zsömlét 10 deka felvágottal. Hét végére fél kiló kenyeret az ebédhez. Háromnaponta főzök, általában főzeléket, paprikás krumplit. Vasárnapi kaja tényleg ünnepi: húsleves, hurka krumplival, vagy paprikás csirke kifőtt tésztával, Maggi Omlós fortélyokból is nagyszerű ebéd készíthető (úgy, hogy maradjon másnapra is). Szerintem 10 ezernél nem megy el több kajára részemről!
2011. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom 150 körül keres, én GYED-en vagyok, CSP-vel együtt 110-et kapok. Mióta a kisfiam már eszik mindenfélét, arra elég sok elmegy (mindennap zöldség, gyümölcs, joghurt, stb), de magunknak is. Szerintem mi kb egy százast kajára költünk. Majdnem mindennap főzök, nem túl drága, de kiadós kajákat. Nagyon dühítő, hogy alig van valami a kocsi aljába pakolva, és 6-7 ezer Ft-ot fizetek a kasszánál. Érdemes közeli óvodát, iskolát, kórházat megkérdezni, vagy olcsóbb kifőzdét, mert menüt viszonylag olcsón lehet rendelni, szerintem ezzel sokat lehet spórolni.
2011. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem merem számolni, szerencsére jól keresünk. 3-an vagyunk, de csak a napi kaja is horror.De olyan 100 körül biztos, vagy többet.
2011. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én általában veszek egy kiló csirke/pulykamellet, az kb 4 napig elég... Mellé rizst, zöldségeket. Ha nincs időm, szendvics. Egyedül élek, 15nél többet szerintem nem költök!

Te mennyit költesz? Mennyit tartasz soknak?

2011. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:21


maggi omlós szarokat meg felvágottakat eszel, akkor én a helyedben utánaszámolnék annak a 10ezernek


7 zsömle az 140 forint minimum, + 10 deka felvágott 200 forint, ez már heti 20 munkanappal számolva is 6800 forint


4 hétvége az 2 kg kenyér vagyis 6-700 ft


és akkor még nem főztél semmit, de 7500 körül jársz


a maradék 2500-ból te nem főzöl magadnak 3 naponta, pláne nem maggi omlós vackokat, mert ahhoz hús is kell


arról nem is beszélve, hogy rohadt egyoldalúan táplálkoznál



egyszer megkértem egy pasit, amikor dicsekedett, hogy ő milyen kevés pénzből kijön egy hónapban kajaügyileg, hogy számolja össze pontosan több mint 4* annyit költött, mint hitte ;)

2011. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Az a 10 ezer valóban kizárt.
2011. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk a párommal. Havi 180 a bevételünk, ebből a kaja 40 ezer körül van.
2011. szept. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát ez a 10 ezer ft-os összeg engem is meglepett.

Én kb 15-20 ezeret költök, de valószínű hogy többet de nem merem pontosan megszámolni. Itthon lakom, napi 1x eszek itthon plusz hétvégén, és úgy megy el 15-20 ezer. A jövőben tervezünk összeköltözést párommal, és hát nem szeretnénk túl sokat költeni kajára. Inkább mindennap főzök itthon 1 órát, hogy spóroljunk rajta. Igy pedig úgy gondolom, hogy 40 ezerből ketten kijönnénk. Persze nem gondolnék én sem egyoldalúan kajázni, de pl sok olyan kaja van, ami olcsón meg lehet csinálni. Úgyhogy úgy gondolom, hogy amit most elköltök kajára, ha párom még ennyit hozzá pótol, akkor normális főtt kajákat is tudunk enni, mert én amiket veszek, azok többnyire szendvicsek meg olyanok amiket napközben bekapok :S Úgyhogy azért sokallom, mert szinte heti ha 1x veszek főtt kaját, innivalót sosem veszek csak nagy kiszerelésben, és mégis ilyen sok megy el. És az a legrosszabb, hogy keveset keresek, és 20 éves vagyok, és szeretnék másra költeni, de a családom miatt nem tehetem meg hogy a kaján spóroljak :(

2011. szept. 25. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!