Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy mukodik ez a lottozas es...

Hogy mukodik ez a lottozas es ha megnyerem mi tortenik?

Figyelt kérdés
Ma elmelkedtem azon, h ez a lottozas egy okos penzszerzesi trukk a kormany reszerol(?). Nem tudom mennyi igaz pl abbol hogy ezt valaki valaha megnyeri es meg is kapja?! Annyira szkeptikzs vagyok. Valaki elhitethetne valamit velem... Nekem egyelore az a velemenyem hogy ez egy adozasiforma amit a birkak nem vesznek eszre es amikor allitolag megnyeri akkor lenyulja a kormany... Ha hulyeseg ez van :/
2011. szept. 24. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Kis naiv.

Ha valaki nyer akkor természetesen meg is kapja.

Természetesen tisztában kell lenned az esélyekkel a nyerésre (ez kiszámolva meg is találod a Szerecsejáték RT homepage-n)

Ha nem akarsz, ne vegyél lottót. Casinóba se kell menni,otthon se kötelező pókerezni....Senki nem kényszerít.

2011. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a kisebb összegek (pár millióig bezárólag) kifizetésre kerülnek akár a helyi lottózódon keresztül is. Nagyon sok pénzt kiosztanak így. Nagyobb lottónyereménynél az eljárás az, hogy felhívsz egy számot, lecsekkolnak pár adatot hogy nem kamu-e, aztán időpontot adnak amikor be kell fáradni a központba a szelvénnyel. Akkor pontosan leellenőrzik a vonalkód meg a tököm tudja mi alapján. Ha ez stimmel, akkor a papírmunka után elkérik a bankszámlaszámodat és átutalják a pénzt. Adózni már nem kell utána. Ezt bizonyítani nem tudom, mert nem vagyok érintett, tehát a te kétségeid ugyanúgy megmaradnak. Én személy szerint elhiszem, hogy a nyertes megkapja a lét.
2011. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az állam pedig "lenyúlja" belőle az adót. Ez is elég szép összeg, fölösleges ellopni a nyereményt.

Nem a kormány, az állam. Aki ennyire nincs tisztában a világ dolgaival hogy nem érzi kettő közt a különbséget, nem csoda hogy összeesküvés elméleteket gyárt.

Mint a történelem előtti ember, amikor istenségeknek tulajdonította a természeti jelenségeket.

2011. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az állam pedig "lenyúlja" belőle az adót. Ez is elég szép összeg, fölösleges ellopni a nyereményt. "


Ha jól emlékszem -régen tanultam, de nagyjából igaz- a megjátszott összeg 45%-a adó, 10%-a az SZRt. működési költsége, 45% a nyereményalap. /max 5% eltérés lehet, de szerintem pontos amit írtam/.

2011. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

100%, hogy kifizetik a nyereményeket.


Amúgy meg a nyereményalap a bevétel 50%-a. Vagyis ha 100 millióval emelik az ötös lottó heti nyereményét szombat este, az azt jelenti, hogy 100 milkát betettek a kalapba, 1 milkát leadóztak állambácsinak és 200 milkát "lenyúlt" a szerencsejáték ZRT. Tehát a nyeremény gyakorlatilag aprópénz. Minek trükköznének vele? Mert ha lebuknának soha többé senki nem venne lottót...

2011. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Politika nem erdekel sose foglalkoztam vele. Csak erdekelt a lottozas penzes resze. Kosz a valaszokat
2011. szept. 24. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

"100%, hogy kifizetik a nyereményeket.


Amúgy meg a nyereményalap a bevétel 50%-a. Vagyis ha 100 millióval emelik az ötös lottó heti nyereményét szombat este, az azt jelenti, hogy 100 milkát betettek a kalapba, 1 milkát leadóztak állambácsinak és 200 milkát "lenyúlt" a szerencsejáték ZRT. Tehát a nyeremény gyakorlatilag aprópénz. Minek trükköznének vele? Mert ha lebuknának soha többé senki nem venne lottót..."


Ennek mégegyszer neki kéne futni!

200 milló bevétel.

50% nyereményalap = 100 millió;

Hol marad még 201 millió?!

2011. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

50% nyereményalap = 200 millió


Ebből 100 millió megy a kalapba, aminek SZÁZMILLIÓ AZ ADÓ VONZATA!


Így már stimm?

2011. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!