Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni? Sürgős

Mit tudok tenni? Sürgős

Figyelt kérdés
Alkalmi munkán vagyok októberben,erre behívnak közmunkára.mondtam nem tudok menni mert dolgozom,erre akkor mindent megszüntetnek.Mégis hogy menjek el? és miért nem fogadják el ezt indoknak?
2011. okt. 12. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem fogadják el indoknak...?


Azért, mert a segélyt azért kapod, mert azt a

munkanélküliek kaphatják, azért cserébe, hogy ha hívják őket közmunkára, akkor mennek.


Erre te


1. bejelented nekik, hogy dolgozol, TEHÁT nem vagy munkanélküli, akiknek segély jár

2. nem fogadod el a közmunkát, ami a feltétele annak, hogy valaki kaphassa az ellátást


Most őszintén, te ezek után mit tennél a helyükben...?

2011. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár most látom, hogy alkalmi munka.

Ezt nem tudom biztosan, de én is úgy emlékszem, hogy azt lehet csinálni a segély mellett (ugye ha nem halad meg egy bizonyos időt).


Nézz utána, és ha tényleg, akkor fellebbezz a megszüntető határozat ellen a felső szervükhöz.

2011. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod velük megbeszélni, hogy most ne hívjanak be, akkor 2 dolgot tehetsz:

1: elvállalod a közmunkát, és vagy a napi munkaidőd után mégy alkalmira, vagy ha ez nem lehetséges, akkor nem mégy alkalmira; így továbbra is kapod majd (a közmunka lejárta után) a keresetpótlót (BPJt)

2: nem fogadod el a közmunkát, mégy alkalmira; ekkor megszüntetik a keresetpótlód és 1 évre kizárnak az ellátásokból, kapod az alkalmis béred, plusz rendezned kell magad után a TBd.

A közmunka nem feltétele a szociális ellátásnak, de a visszautasítása kizáró ok. Magyarán: ha nem hívnak be közmunkára évekig, a BPJ akkor is jár neked (ha regisztrált álláskereső vagy és megfelel a jövedelmi és vagyoni helyzeted), viszont ha behívnak és nem vállalod el, akkor kizárnak az ellátásból.

Az alkalmi munka korlátozás nélkül végezhető a BPJ mellett, a BPJ elbírálásakor nem számít sem munkaviszonynak, sem jövedelemnek az ebből szerzett bevételed. (sem időkorláta nincs, sem jövedelemkorláta a BPJ szempontjából, teljesen figyelmen kívül kell hagyni az elbíráláskor, mintha nem is lenne)


Indoknak azért nem fogadja el, mert törvényileg erre nem köteles. Törvény adta joga, hogy bármikor behívhasson közmunkára, akár egész évben folyamatosan is, és ha ezt nem fogadod el, kizár az ellátásokból 1 évre.

Fellebbezned teljesen fölösleges, mert törvényesen jár el.

A szociális törvényben megtalálod ezeket (aktív korúak ellátása címszó alatt)

2011. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és esetleg visszakérhetik amit eddig nekem kifizettek BPJ-t? és a közmunkán kapok fizetést,ha igen mennyit?és ha találok munkát? akkor felmonhatok?
2011. okt. 13. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit eddig kifizettek, azt nem kérhetik vissza.

Közmunkán kapsz bért, kevesebbet kötelesek adni, mint a minimálbér (keress rá a neten, hogy most mennyit adnak), de részmunkaidőben sem lehet kevesebb, mint a BPJ.

Határozott idejű szerződést kötnek, abból nem olyan egyszerű kilépni. Felmondani bármikor felmondhatsz, csak azt kockáztatod, hogy ha nem tart 1 évig a munkaviszonyod, akkor ha megint munkanélküli leszel, nem kapsz ellátást.

2011. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jobb ,ha inkább normális munkát keresek,mint az utcán fagyok meg 30-50 ezerért nem? pár hónapot meg nagy nehezen de talán tudom mellőzni a 26ezer forintjukat,míg nem találok valamit!
2011. okt. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!